گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
خاکی مطرح کرد:
متوسط عمر ماشین‌آلات معدنی بیش از ۲۰ سال
گروه تجهيزات و ماشين آلات - معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: متوسط عمر ماشین‌آلات معدنی در همدان بیش از 20 سال است که باعث افزایش هزینه‌های نگهداری آنان می‌شود.
به گزارش ماین نیوز، محمد خاکی با بیان اینکه وضعیت ماشین‌آلات معدن در استان چندان مناسب نیست، اظهار کرد: به دلیل هزینه بالای ماشین‌آلات، سرمایه‌گذاران رغبت چندانی به تعویض ماشین‌آلات خود ندارند.

وی با اشاره به اینکه تنها شرکت‌های بزرگ اقدام به خرید ماشین‌آلات جدید می‌کنند، افزود: ماشین‌آلات موجود در استان اغلب فرسوده هستند و به نوسازی نیازمندند.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: البته در سال‌های گذشته به دلیل پرداخت تسهیلات و ارائه مجوز واردات ماشین‌آلات دست دوم معدنی تغییراتی در این زمینه ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه عمر متوسط ماشین‌آلات معدنی در استان بالای 20 سال است، خاطرنشان کرد: به دلیل قیمت بالای ماشین‌آلات معدن، جایگزینی آن برای معدنکاران بسیار دشوار است.

خاکی با اشاره به اینکه معدن‌کاری بسیار سخت است، گفت: به دلیل استهلاک بالای کار معدنی، فرسودگی ماشین‌آلات نیز افزایش یافته و هزینه نگهداری آن نیز افزایش می‌یابد.

وی همچنین تامین قطعات یدکی باکیفیت و مناسب را نیز از دیگر دغدغه‌های موجود در این زمینه عنوان کرد.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت محدوده نیز گفت: کاداستر معدن از اواخر سال گذشته اجرایی شده و متقاضیان سرمایه‌گذاری می‌توانند برای ثبت محدوده خود به این سامانه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه سیستم ثبت محدوده دستی حذف شده، اظهار کرد: این رویداد باعث کاهش خطا می‌شود به طوری که اطلاعات همه محدوده‌های معدن کل کشور بر روی سامانه وجود دارد.

خاکی تاکید کرد: این اقدام باعث شفاف‌سازی بیشتر و بهتر و کاهش چشمگیر امکان دخل و تصرف در محدوده‌های معدنی می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب: 25294
 
مرجع : خبرگزاری فارس