گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
استاندار آذربایجان‌شرقی:
متعهد به اجرای نفلین سینیت سراب هستیم
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: نفلین سینیت سراب پروژه عظیمی بوده که خروجی آن 200 میلیون تن آلومینیوم، 400 میلیون تن سیمان و 200 میلیون تن نمک صنعتی در سال و معادل دو برابر کارخانه سمنان است و سرمایه‌گذاری کلانی را می‌طلبد.
به گزارش ماین نیوز، اسماعیل جبارزاده بعد از ظهر امروز در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی در سراب اظهار داشت: حمایت تولید و گره‌گشایی مشکلات صنعتگران واحدهای تولیدی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه این استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است، افزود: باید با برگزاری جلسات کاری مداوم با مسئولان و مدیران نسبت به حل مشکلات تولیدکنندگان اقدام کرد.

جبارزاده تصریح کرد: نباید بخش خصوصی را رقیب دولت دانست بلکه بهره‌گیری ظرفیت بخش غیردولتی در رونق اقتصادی ضروری است.

وی در ادامه اظهار داشت: کاری ندارم در دولت‌های گذشته کار و اقدامی برای نفلین سینیت انجام شده یا نه ولی خروجی کار نشان می‌دهد که کاری انجام نشده ولی در دولت یازدهم یک عزم جدی برای اجرایی کردن این پروژه با وجود آگاهی از حجم این کار بزرگ وجود دارد.

وی ادامه داد: نفلین سینیت سراب پروژه عظیمی است که خروجی آن 200 میلیون تن آلومینیوم، 400 میلیون تن سیمان که معادل چهار برابر سیمان صوفیان و 200 میلیون تن نمک صنعتی در سال و معادل دو برابر کارخانه سمنان است و سرمایه‌گذاری کلانی را می‌طلبد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نسبت به مردم سراب متعهدیم، گفت: نفلین سینیت را همچون لبنیات این شهرستان به یک برند تبدیل خواهیم کرد.

وی ضمن تاکید بر بخشودگی جرایم تامین اجتماعی از تولیدکنندگان سرابی به علت صادرات محصولات به خارج از کشور در این بحران تقدیر و بر لزوم عزم دولت برای حمایت از این تولید کنندگان تاکید کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب: 34773