گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
توکلی خبر داد:
واگذاری آلومینیوم المهدی هرمزال ابطال نشد
هیات داوری شروط جدید برای خریدار تعیین کرد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه اطلاعات غیررسمی به ما رسیده حاکی از این است که هیات داوری به ابطال واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال رای نداده ولی شروطی را برای خریدار الزام کرده که باید به رعایت این شروط اقدام کند.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد توکلی اظهار داشت: سرانجام پس از ماهها تلاش با شکایت تعدادی از نمایندگان در خصوص واگذاری نادرست آلومینیوم المهدی هرمزال، روز چهارشنبه آخرین جلسه هیات داوری تشکیل شد و نتیجه اطلاعات غیررسمی به ما رسیده حاکی از این است که هیات داوری به ابطال واگذاری رای نداده ولی شروطی را برای خریدار الزام کرده که باید به رعایت این شروط اقدام کند.

وی افزود: موضوع از این قرار است که زمانی که آلومینیوم المهدی هرمزال واگذار شد، عده ای از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از جمله آقایان مصباحی مقدم، نادران، محجوب، قاضی پور، نجابت، امیرآبادی، کوثری، دهقان و بنده نسبت به این واگذاری به دیوان عدالت اداری شکایت کردیم و دیوان با رد صلاحیت خویش رسیدگی را به هیات داوری در امر خصوصی سازی ارجاع داد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم تصریح کرد: در نتیجه رفت و آمدهای بسیار در جلسات هیئت داوری و دیوان عدالت اداری، این نتیجه حاصل شد که دولت یک قرارداد الحاقی به این واگذاری پیوست کرد و و سازمان خصوص سازی را ملزم کرد تا 346 میلیارد تومان دیگر از خریدار دریافت کند؛ سازمان خصوصی سازی در حالی که باید این مبلغ را از خریدار دریافت کند، 4 شرط را پذیرفت که در مجموع دولت را بیش از 600 میلیارد تومان متضرر می کرد.

وی ادامه داد: در اثر پیگیریهای انجام شده نمایندگان، شروط تحمیل شده به دولت لغو شد و پرداخت 346 میلیارد تومان بلاشرط انجام شد و در حالی که قرار بود 346 میلیارد قسطی دریافت شود، در اثر این تلاشهای صورت گرفته، 15 درصد آن نقدی دریافت شد؛ همچنین نتیجه مذاکرات اعضای هیات داوری با کارشناسان ارزیابی قیمت این شد که خریدار به حکم هیئت داوری، به پرداخت 45 میلیارد تومان دیگر نیز ملزم گردید و شروط جدید نیز در جهت حفظ منافع کارگران و دیگر الزامات، اضافه خواهد شد تا ضررهای واگذاری را کاهش دهد.

توکلی با بیان اینکه نمایندگان معترض به این واگذاری نادرست، خواهان ابطال واگذاری بودند، گفت: اما با وجود ماهها تلاش نمایندگان و زحمات مدیران و کارکنان وطن دوست و عدالت خواه، دستیابی به این نتیجه نیز اگرچه کافی نیست اما راضی کننده است.

وی افزود: ما امیدواریم این مسئله درسی برای سازمان خصوصی سازی شود تا در خصوصی سازی ها و واگذاری های آتی، به گونه ای عمل کند تا ضرری متوجه بیت المال نشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه "آیا نمایندگان معترض خواهان ادامه پیگیری شکایت خود هستند"، گفت: هنوز در این خصوص تصمیم قطعی نگرفته ایم و باید در این زمینه مشورت کنیم.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: 31237
 
۱ نظر
مرجع : خبرگزاری تسنيم
 


فاتح (2790)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۱۰:۵۴:۱۰