گروه معادن
 
آمادگي كره‌اي‌ها براي مشاركت در توسعه معادن قزوين
گروه معادن - دبیر اجرایی اتاق بازرگانی قزوین گفت: سرمایه گذاران کره ای ضمن بازدید از چند پروژه عمرانی برای مشارکت در توسعه فعالیت های معدنی و ساخت و ساز در استان اعلام آمادگی کردند.
به گزارش ماين نيوز، ظهر دوشنبه یک هیئت کره ای ضمن دیدار با استاندار قزوین با حضور در اتاق بازرگانی قزوین برای مشارکت در طرح های سرمایه گذاری در حوزه معدن و ساختمان اعلام آمادگی کرد.

مجید کوروش زاده در جلسه ای که با حضور شین رئیس روابط تجاری ایران و کره جنوبی و رئیس هیئت مدیره شرکت دوو اینترنشنال و مدیران چند شرکت ساختمانی و نیروگاهی در محل اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد اظهارداشت: در استان قزوین ظرفیت های خوبی برای اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی در حوزه های صنعتی، نیروگاهی، زیست محیطی و ساخت و ساز وجود دارد که شرکت های کره ای می توانند در آن مشارکت کنند.

وی افزود: اطلاعات لازم را در خصوص نیازهای استان در اختیار شرکت هخای خارجی قرار می دهیم تا پس از بررسی در خصوص آن تصمیم گیری کنند.

کوروش زاده بیان کرد: بررسی امکان سرمایه گذاری در حوزه انتقال تکنولوژی در زمینه معدن و ساخت مسکن در این نشست انجام خواهد شد.

در ادامه شین رئیس شرکت دوو اینترنشنال گفت: شرکت پوسکو سومین تولیدکننده فولاد جهان است که در سال ۲۰۱۱ بیش از شش میلیارد دلار تولید داشته است که برای سرمایه گذاری در ایران نیز آمادگی دارد.

در این نشست در خصوص راههای مشارکت شرکت های کره ای در ساخت نیروگاههای کوچک، ساختمان سازی و انتقال تکنولوژی ساخت ماشین آلات معدنی تبادل نظر شد.

هیئت سرمایه گذار کره ای عصر امروز هم از چند طرح عمرانی و مسکن سازی شرکت عمران و سازندگی استان قزوین بازدید کرد.

سیدکرامت الله حسینی، مدیرعامل صنایع مس طارم هم در این نشست گفت: معدن مس در حال حاضر با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری است که این پروژه بزرگ می تواند در اشتغال و اقتصاد استان نقش مهمی ایفا کند.

وی افزود: این شرکت معادن دیگری هم در زمینه پلاتین و طلا در دست اکتشاف و بهره برداری دارد که برای توسعه کار نیازمند سرمایه گذاری و مشارکت شرکت های بزرگ و با تجربه خارجی هستیم.

حسینی تصریح کرد: شرکت های کره ای در هر مرحله که برای همکاری آماده باشند قادریم از ظرفیت و تخصص آنها در ۳۰ معدن فعال کشور استفاده کنیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: 24937