گروه معادن سنگ آهن
 
نعمت زاده خبر داد:
کمبود ۶ میلیون تنی گندله موردنیاز فولادسازان
گروه معادن >سنگ آهن - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در تولید فولاد در کشور باید استانداردهای سنتی کنار گذاشته و در تولید این محصول به استانداردهای روز دنیا توجه شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا نعمت زاده در نشستی با جضور نمایندگان 16 شرکت تولیدکننده سنگ آهن و کنسانتره سنگ آهن بر ضرورت فعالیت این واحدها در تکمیل زنجیره تولید تا استحصال فولاد تاکید و ابراز امیدواری کرد که با فعالیت بیشتر، کمبودها جبران شود و به اهداف تعیین شده دست یابیم.

وی افزود: واحدهای تولیدکننده فولاد کشور با کمبود 6 میلیون تن گندله مواجه هستند و در این زمینه می توان مانند سایر حوزه ها نظیر صنعت پتروشیمی، شرکتی واحد و مستقل گندله و سنگ آهن در قالب یک مدیریت متمرکز تشکیل داد تا علاوه بر رفع مشکلات زیر بنایی نظیر آب، برق، گاز، جاده، سرعت اجرای طرح ها را افزایش داد.

نعمت زاده یادآور شد: پروژه های معدنی متعلق به اشخاص نیست، بلکه به تمام ملت ایران تعلق دارد و باید اشتغالزایی و سودآوری آن برای عموم مردم باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واحدهای تولیدکننده سنگ آهن و گندله بزرگ نباید نگاه صرف به بانکها داشته باشد. آنها می توانند از سرمایه داران، سهامداران و صندوقها برای مشارکت در طرحها دعوت کنند.

نعمت زاده افزود: هم اکنون شرکتهای صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد که ایمیدرو زیربناهای لازم برای واحدهای صنعتی مستقر در آنها را تامین می کند و سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند.

وی بر پیگیری و اتمام طرحهای نیمه تمام و رفع موانع اجرایی آنها تاکید کرد.

در ادامه این نشست نمایندگان شرکتهای تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن و فولاد گزارشی از پیشرفت فیزیکی و هزینه های طرحهای موجود ارایه و مشکلات خود را با وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشتند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 13746