گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
خرمبید؛ مرکز سنگ‏های تزیینی فارس
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خرم‏بید، گفت: خرم‏بید، مرتفع‏ترین نقطه در استان فارس که آن را مرکز سنگ‏های تزیینی می‏دانند، با تمام توان در تکاپوی میزبانی مطلوب از مسافران نوروزی است.
به گزارش ماین نیوز، جابر حیدری‏فرد با بیان اینکه شهرستان خرم‏بید در مسیر عبور مسافرانی است که از مسیرهای مختلف وارد فارس می‏شوند، گفت: شهرستان خرمبید با قدمت هزاران سال و دیاری مملو از بازمانده‏های فرهنگی، تاریخی و مذهبی و دارای اقلیمی ییلاقی است.

حیدری‏فرد ادامه داد: به دلیل این که این شهرستان از مسیرهای چهار راهی و ارتباطی کشور محسوب می‎شود، مسافران زیادی از این شهرستان بازدید و عبور می‎کنند و لذا ستاد خدمات سفر این شهرستان در بخش‏های مرکزی و مشهد مرغاب تلاش کرده که تمهیدات مناسبی برای رضایت مسافران نوروزی فراهم آورد و تاکنون بیش از 16 هزارنفر در مراکز اسکان این شهرستان اقامت کرده‎اند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان خرم بید گفت: کمپ ویژه ستاد تسهیلات نوروزی متشکل از هلال احمر، شهرداری، راه و شهرسازی ، فرماندهی انتظامی، شبکه بهداشت و صنعت و معدن و تجارت و سایر نهادهای ذیربط مشغول ارایه خدمات به مسافرین هستند.

حیدری‏فرد به برخی از خدمات ارائه شده اشاره و اضافه کرد: حدود 45 مدرسه در قالب 350 کلاس درس به علاوه مهمانسراها و سایر مراکز اقامتی شهرستان، وظیفه اسکان را برعهده دارند و همچنین بازرسان ستاد با انجام ده‎ها بازرسی متشکل از کارشناسان ادارات میراث فرهنگی، صنعت و معدن و تجارت، شبکه بهداشت و به سرپرستی فرمانداری، نظارت بر نحوه خدمات در نوروز در خرم بید را بر عهده دارند.

مسئول میراث فرهنگی خرم‏بید در استان فارس، از توزیع نقشه، بروشور و کتابچه راهنمای گردشگری شهرستان و استان بین گردشگران و مسافران خبرداد.
تاریخ انتشار : جمعه ۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب: 5866
 
۲ نظر
 


شکوه
خسته نباشی حیدری فرد (1328)
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۱۹:۳۵
 
سارا
سلام دکتر حیدری فرد بسیار ممنون به خاطر نام گزاری شهرستان (3253)
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۵:۱۴