گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت؛
بهره برداری از۳ طرح شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان آغاز شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن وتجارت بهره برداری از سه طرح شرکت الومینیوم المهدی هرمزگان با سرمایه‌گذاری ۲۴۵ میلیارد ریال آغازشد.
 
به گزارش ماین نیوز، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان روز سه شنبه درمراسم بهره‌برداری از این طرح‌ها گفت: یکی از این طرح‌ها راه‌اندازی کوره ۶۶ تنی شماره سه آلومینیوم المهدی است که برای این طرح۶۷ میلیارد سرمایه گذاری ریالی و بیش از ۱۶.۵میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته است

خلیل قاسمی افزود: بهره‌برداری از این طرح موجب خواهدشد تا ظرفیت نگهداری مذاب در کارگاه ریخته گری افزایش پیدا کند که منجر به ایجاد ظرفیت آلیاژسازی و افزایش تولید شمش های ۵۰ پوندی خواهدشد.

وی بیان داشت: ظرفیت این طرح تولید ۲۳ هزار و ۷۶۰ تن شمس آلومینیوم در سال است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: بهره‌برداری از سامانه اسکادای تجهیزات پست‌های برق از دیگر طرح‌های افتتاحی شرکت آلومینیوم المهدی در این روز است.

قاسمی یادآورشد: با بهره‌برداری از این طرح اتصال به مراکز دیسپاچینگ ملی و منطقه ای از ۲ مسیر مجزا میسر و تجهیزات پست‌های برق مجتمع در سطوح ولتاژی (۲۳۰ ، ۱۳۲، ۲۰ ، ۶٫۶ و ۰٫۴) کیلوولت قابل کنترل است.

وی اضافه کرد: سامانه اسکادای تجهیزات پست برق شرکت آلومینیوم المهدی با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ نقطه داده به منظور کنترل و پایش دقیق و برخی تجهیزات این پست عادل سطوح ولتاژ مختلف، امکان رویت و کنترل کامل تجهیزات تا سطح دیسپاچینگ ملی و منطقه ای برقرار شده است.

قاسمی ابرازداشت: برآورد اجرای طرح حدود ۴۰۰ میلیارد ریال بود که با مبلغ ۳۸ میلیارد ریال به انجام رسیده است.

وی گفت: همچنین در این روز طرح فایر چهار کارخانه پخت آند شرکت الومینیوم المهدی هرمزگان نیز راه‌اندازی شد.

بهره‌برداری از شرکت توسعه گچ متین سمنان، طرح توسعه پترو کالای هگمتان و اجرای بزرگترین واحد تولید کربنات سدیم خاورمیانه از دیگر طرح‌های صنعتی هرمزگان در این روز بوده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب: 55002
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا