گروه صنایع معدنی فولاد
 
نمایندگان با دستور وزیر صنعت برای عرضه فولاد و کاهش قیمت آن در بورس مخالفند
دستور رزم حسینی موجب رانت و فساد در کشور
گروه صنایع معدنی >فولاد - نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به دستور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای عرضه فولاد در بورس و کاهش قیمت آن گفت: این دستور وزیر باعث فساد و رانت می‌شود و نمایندگان با آن مخالفند.
 
به گزارش ماین نیوز، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به دستور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای عرضه فولاد در بورس و کاهش قیمت آن گفت: این دستور وزیر باعث فساد و رانت می‌شود و نمایندگان با آن مخالفند.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت هیچ محصول و کالایی ر انمی‌توان با دستور پایین آورد گفت: هر وقت مسئولین خواستند قیمت یک کالا را با دستور پایین بیاورند، نتیجه عکس داده و قیمت آن افزایش پیدا کرده است.

وی با تأکید براینکه قیمت ها باید براساس شرایط اقتصادی تعیین شود، گفت: بهترین راه متعادل کردن قیمت فولاد عرضه و تقاضای مناسب است و عرضه و تقاضا باید همخوانی داشته باشند همچنین می‌توان تلاش کرد قیمت تمام شده فولاد کاهش یابد و در نتیجه قیمت بازار فولاد پایین بیاید.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تأکید کرد: کاهش قیمت فولاد با دستور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت باعث می‌شود سودهای سرشاری نصیب دلالان شود و برای عده‌ای رانت ایجاد گردد. همچنین موجب هدرفت بیت‌المال خواهد شد.

محمودزاده افزود: سیاست وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص فولاد درست نیست و اینجانب به همراه جمعی دیگری از نمایندگان مخالف این سیاست وزیر صنعت هستیم.

وی افزود: از وزیر صنعت می‌خواهیم که در خصوص قیمت کالاها کار کارشناسی انجام دهد نه اقدام دستوری.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: وزیر باید در خصوص تبعات سیاست‌های غلط خود به مجلس و ملت پاسخگو باشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵
کد مطلب: 54649
 
مرجع : بولتن نیوز