گروه صنایع معدنی فولاد
 
تصویب کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار برای قطع دست رانتخواران و کنترل قیمت‌ها تصویب شد.
به گزارش ماین نیوز، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار با ۱۸۶ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.

متن گزارش یک شوری در اجرای تبصره (۱) ماده (۴۵) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تنظیم شده از سوی کمیسیون صنایع و معادن به مجلس به این شرح است:

طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار که در اجرای تبصره ۱ ماده ۴۵ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس جهت بررسی به این کمیسیون ارجاع شده بود در چندین جلسه کارگروه و کمیسیون با حضور مسئولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذیربط، انجمن‌ها، مرکز پژوهش‌های مجلس و اتاق ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در تاریخ ۱۱/۸/۹۹ با اصلاحاتی در عنوان و متن به تصویب رسید اینک گزارش آن در اجرای تبصره (۱) ماده (۴۵) قانون آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس می‌شود.

ارجاع طرح توسعه فولاد به کمیسیون صنایع
رئیس مجلس شورای اسلامی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره‌ای فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار را برای بررسی بیشتر به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع داد.

آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، پس از تصویب کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره‌ای فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار در صحن علنی گفت: با توجه به این که این موضوع حساسیت ویژه‌ای دارد و کمیسیون صنایع و معادن درخواست ۲ شوری شدن این طرح را دارد، طبق ماده ۱۳۹ آئین نامه داخلی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره‌ای فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع می‌شود.

حمایت نمایندگان مجلس از غنی سازی ۲۰ درصدی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم از سوی سازمان انرژی اتمی حمایت کردند.
آقای علی کریمی فیروزجائی عضو هیأت رئیسه مجلس در نشست علنی امروز بیانیه ۱۹۰ نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم از سوی سازمان انرژی اتمی ایران را قرائت کرد.
متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجلس انقلابی دوره یازدهم با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران در استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و نیز لزوم رفع همه تحریم‌های ظالمانه تأکید نموده و از این مسیر ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

در این راستا ضمن حمایت و تشکر از اقدام مدیران و کارکنان خدوم، انقلابی و ولایت‌پذیر صنعت افتخارآمیز هسته‌ای در غنی‌سازی و تولید اورانیوم ۲۰ درصدی، خواستار اجرای کامل و دقیق سایر اقدامات قانونی یاد شده هستیم.

انتخاب ناظران مجلس در کمیته‌های هماهنگی اشتغال استان‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای ناظر در کمیته‌های هماهنگی اشتغال استان‌ها را انتخاب کردند.
آقای علی نیکزاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی نتایج آراء انتخاب اعضای ناظر مجلس در کمیته‌های هماهنگی اشتغال استان‌ها را قرائت کرد.

براساس آراء ماخوذه، حسین حاتمی با ۱۳۶ رأی، صفایی دلویی با ۱۳۹ رأی، ولی اسماعیلی با ۱۲۹ رأی، بهزاد علیزاده با ۱۲۸ رأی، حسینعلی شهریاری با ۱۲۸ رأی، روشنفکر با ۱۲۸ رأی و محمدرضا صباغیان با فقی با ۱۲۶ رأی به عنوان اعضای ناظر در کمیته‌های هماهنگی اشتغال استان‌ها انتخاب شد.

تعیین نمایندگان ناظر مجلس در شورای قیمت‌گذاری

ناظران مجلس در شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی تعیین شدند.
در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، عباس جهانگیرزاده از استان اردبیل با ۹۵ رأی و منصورعلی زارعی کیاپی از استان مازندران با ۷۹ رأی به عنوان نمایندگان ناظر در شورای قیمت گذاری و اتخاذ تصمیمات سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی در اجرای جزء ۸ بند ب ماده یک قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی انتخاب شدند.

انتخاب اعضای ناظر مجلس در شورا‌های فرهنگ عمومی استان‌ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای ناظر در شورا‌های فرهنگ عمومی استان‌ها را انتخاب کردند.
نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اعضای ناظر در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها را با ۱۲۸ رأی اخذ شده انتخاب کردند که براساس آن اسامی به این شرح است:

جواد نیک بین با ۱۳۱ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی.
حبیب‌الله دهمرده با ۱۳۱ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان سیستان و بلوچستان.
علیرضا عباسی با ۱۲۹ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان البرز
محمدرضا دشتی اردکانی با ۱۲۶ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان یزد.
سید حمزه امینی ۱۲۵ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان شرقی.
محمد موحد با ۱۲۴ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد.
علی اکبر بسطامی با ۱۲۳ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومیاستان ایلام.
کاظم موسوی با ۱۲۲ رأی به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل

پایان جلسه علنی مجلس

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی مجلس را به صدا درآورد.
آقای علی نیکزاد ثمرین زمان برگزاری جلسه بعدی مجلس را ساعت ۷:۴۵ صبح فردا چهارشنبه اعلام کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۵
کد مطلب: 54623
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما