گروه معادن سرب و روی
 
قرارداد «حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ» امضا شد
جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز
گروه معادن >سرب و روی - با حضور فرماندار اسفراین و سرپرست سازمان صمت خراسان شمالی، قرارداد ایمیدرو با یک شرکت حفاظتی جهت حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به امضا رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس قراردادی که به امضای مدیران ایمیدرو و شرکت حفاظتی رسیده از چند روز آینده این شرکت با استقرار در محل معدن آلبلاغ حفاظت از این منطقه معدنی را عهده‌دار خواهد شد.

فرماندار اسفراین با بیان اینکه بیشتر مصوبات شورای تامین شهرستان تاکنون موضوع حفاظت از آلبلاغ، پیشگیری از وقوع حادثه و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز بوده است اظهار کرد: استقرار تیم حفاظتی بسیاری از مشکلات موجود را حل خواهد کرد که امیدواریم با اتمام مراحل اکتشاف و بهره برداری از معدن مذکور با استفاده از ظرفیت نیروهای محلی شهرستان در توسعه و ارتقا چرخه اقتصادی شهرستان نقش موثری ایفا نماید.

طاهر رستمی افزود: حفاظت از این منطقه و آغاز مطالعه و اکتشاف این معدن، ایجاد اشتغال، توسعه منطقه و توسعه اقتصادی استان را نیز به همراه خواهد داشت.

وی گفت: در صورت حضور برداشت کنندگان غیرمجاز در منطقه معدنی آلبلاغ، برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس شورای تامین شهرستان اسفراین در پایان اظهار داشت: با همراهی خوب مردم و با تعامل و کمک مدیران قطعا در آینده شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات سخت‌گذر آلبلاغ و در محدوده پارک ملی ساریگل واقع در شمال شرق این شهرستان قرار دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸
کد مطلب: 54619
 
مرجع : خبرگزاری فارس