گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم:
توانایی تامین بوکسیت مورد نیاز طرح های توسعه آلومیینای جاجرم را داریم
افزایش ظرفیت آلومینا به 1.5 میلیون تن تا 10 سال آینده
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم اعلام کرد: با توجه به ذخایر پیش بینی شده، توانایی تامین بوکسیت مورد نیاز طرح های توسعه این مجتمع را داریم.
 
به گزارش ماین نیوز، تورج زارع در سومین همایش فلزات غیرآهنی با بیان این مطلب گفت: با اکتشافات انجام شده طی 5 سال اخیر، میزان ذخایر بوکسیت سخت (دیاسپوری) شرکت آلومینیوم جاجرم از 7 میلیون تن به 37 میلیون تن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین 70 میلیون بوکسیت شِیلی (کم عیار) در منطقه جاجرم و معادن استان های سمنان، یزد و کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد. مطالعات اولیه بررسی امکان تولید آلومینا از آن با همکاری یک شرکت چینی انجام شده و نتایج مثبتی داشته است. به دلیل افزایش تحریم ها بعد از خروج آمریکا از برجام، شرکت ان اف سی چین انجام مطالعات را متوقف کرد. این شرکت اعلام کرده از ابتدای بهمن امسال و مساعد تر شدن شرایط سیاسی، فاز دوم مطالعات را انجام خواهند داد.

تولید 63.7 میلیون تن آلومینوم در سال 2019

مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم با اشاره به میزان تولید آلومینیوم جهانی در سال 2019 میلادی گفت: طی سال گذشته میلادی، 63.7 میلیون تن آلومینیوم در جهان تولید شد که 56 درصد آن مربوط به چین است.

وی ادامه داد: از رقم آلومینیوم تولیدی، اروپا 12 درصد، خاورمیانه 9 درصد، سایر کشورهای آسیایی 7 درصد، آفریقا 3 درصد، آمریکای‌شمالی 6 درصد و اقیانوسیه 3 درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

پیش بینی تقاضای جهانی آلومینیوم

زارع با اشاره به تقاضای جهانی آلومینیوم گفت: پیش بینی ها حاکیست تقاضای جهانی این فلز تا سال 2030 صعودی بوده و به حدود 73 میلیون و 700 هزار تن می رسد.

وی ادامه داد: با توجه به مصرف 2 برابری آلومینا در تولید آلومینیوم، چشم انداز جهانی تولید آلومینا نیز تا سال 2030، حدود 147 میلیون و 400 هزار تن است.

افزایش ظرفیت آلومینا به حدود 1.5 میلیون تن

مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم درباره چشم انداز تولید آلومینا در کشور تصریح کرد: با توجه به طرح‌های توسعه تولید آلومینا در این مجتمع و احداث مجتمع آلومینای خلیج فارس با ظرفیت 800 هزار تن، چشم‌انداز تولید آلومینا در کشور طی 10 سال آینده حدود 1.5 میلیون تن است.

وی افزود: طرح های توسعه ای مجتمع آلومینای جاجرم شامل افزایش ظرفیت تولید از 240 به 280 هزار تن و فاز دوم احداث تولید آلومینا به روش سینترینگ با ظرفیت 500 هزار تن در سال است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۵
کد مطلب: 54488
 
مرجع : روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران