گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
دستگیری سارقان هزار تن پودر آلومینیوم از یک کشتی در بندرعباس
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - با هوشیاری، تلاش و سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی استان هرمزگان، سارقان محموله هزار و ۱۰۰ تنی پودر آلومینیوم از یک کشتی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان "بندرعباس" و دو استان مرکزی در کشور شناسایی و دستگیر شدند.
 
به گزارش ماین نیوز، سردار غلامرضا جعفری صبح امروز(۲۷ آذرماه) در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وقوع سرقت یک محموله هزار و ۱۰۰ تنی پودر آلومینیوم و عدم ثبت و فقدان اطلاعاتی از ماهیت و یا آثاری از سرقت محموله در سیستم ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مجرب اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه کارآگاهان با بازبینی کلیه اوراق و مدارک مرتبط با تخلیه محموله از یک کشتی چینی دریافتند محموله مورد نظر توسط سارقان از اسکله خارج و در استان های مرکزی کشور به فروش رسیده که با اقدامات اطلاعاتی و فنی به عمل آمده شبکه گسترده ای از سارقان و خریداران اموال مسروقه در ۲ استان مرکزی کشور و شهرستان "بندرعباس" شناسایی شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار کرد: مأموران با اقدامات عملیاتی صورت گرفته و با اخذ نیابت قضائی به دو استان مرکزی در کشور طی چند عملیات جداگانه و ضربتی ۱۸ سارق و مالخر محموله های پودرآلومینیوم را دستگیر و به "بندرعباس" منتقل کردند که متهمان در بررسی های های صورت گرفته، ضمن اعتراف به جرم ارتکابی به مراجع قضائی معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

سردار جعفری با اشاره به کشف هزارو ۱۰۰ تن محموله پودر آلومینیوم سرقت شده، موارد استفاده این پودر را در صنعت پزشکی و داروسازی، تولید شمش و ورق آلومینیوم، تولید انواع مواد آتش بازی، تولید لوازم خانگی ، صنایع آرایشی و ... عنوان کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ارزش محموله مسروقه برابر اعلام کارشناسان ۱۵۰میلیارد ریال است، افزود: پلیس با به‌کارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می‌کند و لازم است، شهروندان نیز ضمن رعایت نکات ایمنی و امنیتی در پیشگیری از جرایم، هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
کد مطلب: 54083
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا