گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
کشف بزرگترین محموله سرقتی پودر آلومینیوم در بندر امام (ره)
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری گفت: با هوشیاری کارکنان یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی خوزستان بزرگترین محموله سرقتی پودر آلومینیوم به وزن ۲۷ تن در بندر امام (ره) کشف و ضبط شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سرهنگ جعفر اطمانی با اعلام این خبر اظهارکرد: در پی گزارش فعالان اقتصادی درخصوص احتمال کسری بار و سرقت محموله‌های وارداتی از انبارهای بنادر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران یگان حفاظت بندر امام (ره) خوزستان قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت از بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد تعدادی از رانندگان کامیون‌های باری با هماهنگی برخی کارکنان فعال در زمینه واردات و صادرات کالا پس از طی تمامی مراحل مربوط به خروج کالا از گمرک به شیوه اضافه بار اقدام به سرقت از محموله ها می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، تیمی از مأموران زبده یگان حفاظت بنادر و دریانوردی به منظور شناسایی و دستگیری سارقان تشکیل شد و پس از انجام اقدامات اطلاعاتی با هماهنگی مقامات قضائی در یک اقدام غافلگیرانه سه دستگاه کامیون را شناسایی و توقیف کردند.

اطمانی اضافه کرد: با انجام باسکول مجدد و مطابقت وزن محموله با اسناد و مدارک مربوطه محرز شد که هر کامیون ۹ تن بار اضافه و در مجموع ۲۷ تن بار سرقتی از نوع پودر آلومینیوم دارند که کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی خاطرنشان کرد: در این رابطه سه نفر دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند همچنین پیگیری لازم برای دستگیری سایر همدستان این متهمان ادامه دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب: 52602
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا