گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مواد اولیه به کارخانه آلومینای جاجرم نمی‌دهند
فعالیت کارخانه کمتر از ظرفیت است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی، به عدم تخصیص مواد اولیه به کارخانه آلومینای جاجرم اشاره کرد و گفت: فعالیت این کارخانه به دلیل عدم امکان تأمین مواد اولیه از شاهرود و بندرعباس، با ظرفیت کمتر از توان اسمی در حال فعالیت است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود قنبری صبح امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اهمیت توسعه سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور و وجود تحریم‌ها و مشکلات شیوع کرونا، کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و بایستی برای این شرایط موجود فکر، روش و خلاقیت جدیدی از سوی مدیران اقدام کنند.

وی خلاقیت و فکر جدید را عامل حرکت چرخ اقتصادی استان خواند و گفت: براساس اسناد توسعه و آمایش خراسان شمالی باید برای حضور سرمایه گذاران در استان تمام تلاش خود را داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی اقدام بر اساس آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها را عامل بروکراسی بیان کرد و گفت: شرایط استان برای پیشرفت و جهش باید آماده شود و مدیران باید به دنبال ایجاد این مسیر باشند.

وی بیان کمبودها از سوی مدیران را غیرقابل قبول دانست و خاطرنشان کرد: بیان نبود آب، راه، برق و سایر زیرساخت از سوی مدیران کاری را جلو نمی‌برد بلکه باید شرایط برای سرمایه‌گذاری آماده شود و نباید از سرمایه‌گذار دور شد و آن را از دست داد.

قنبری وجود مجموعه‌ها و بنیادهای مختلف برای پیشرفت و توسعه در راز و جرگلان را فرصتی مناسب توصیف کرد و گفت: بنیاد علوی، مستضعفان و بنیاد برکت می‌توانند در این شهرستان وارد شوند و اقدام به سرمایه‌گذاری کنند که در این راستای باید تسهیل گری سرمایه‌گذاری در راز و جرگلان به‌سرعت انجام شود.

وی برای توسعه راز و جرگلان از بانک‌ها درخواست مساعدت کرد و افزود: بانک‌ها برای توسعه راز و جرگلان مساعدت کنند و اعتبارات را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار درباره آخرین وضعیت طرح توسعه آلومینا نیز گفت: متأسفانه مواد اولیه به کارخانه آلومینای جاجرم از معدن شاهرود و بندرعباس به این کارخانه داده نمی‌شود و کارخانه آلومینا با کمتر از ظرفیت اسمی خود در حال فعالیت است و در حال حاضر رغبتی برای افزایش و توسعه ظرفیت کاری خود ندارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 51662
 
مرجع : خبرگزاری فارس