گروه معادن سنگ آهن
 
پاسخ کچاد به یک شبهه مطرح شده از سوی برخی سهامداران
گروه معادن >سنگ آهن - در مجمع عمومی عادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) با نماد کچاد به دلیل پرهیز از اختلافات فیمابین ایمیدرو (به عنوان نماینده سهام عدالت) و نماینده کانون سهام عدالت، بنا به تصمیم رئیس جلسه و موافقت سهامداران حاضر در مجمع و نماینده سازمان بورس توافق شد به جای نماینده ایمیدرو (به عنوان نماینده سهام عدالت) که وی نیز طبق قانون به موجب دعوت شرکت از سوی سازمان فوق معرفی شده بود، نماینده شرکت فولاد مبارکه (سهامدار عمده حقوقی) به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه مجمع (ناظر دوم) در هیات رئیسه مجمع حضور یابد.
 
به گزارش ماین نیوز:

گفتنی است براساس قانون تجارت و قوانین حاکم بر سازمان بورس تمامی سهامداران شرکت حتی به میزان 1 سهم مجاز هستند در مجمع حاضر و صاحب رای باشند و این موضوع برای کلیه سهامداران حاضر در مجامع، همواره رعایت شده و می‌شود.

اما این سوال مطرح شده که چرا در این مجمع اعلام شده، میزان سهام عدالت (سهامداران غیرمستقیم) کاهش یافته است؟ در توضیحات مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو در همان مجمع گفته شد با توجه به اعلام رسمی متولیان سهام عدالت و انتخاب روش مستقیم برخی از سهامداران حقیقی عدالت در مالکیت سهام و کاهش حدود 30 درصدی سهام این قبیل مالکیت از کل سهام عدالت، قطعا سهم حدود 21 درصدی سهامدار حقوقی عدالت کاهش و به همان نسبت سهامداران حقیقی سهام عدالت افزایش می‌یابند.

کلیه سهامداران حقیقی سهام عدالت که مالک سهام عدالت به روش مستقیم هستند، شخصا دارای حق رای هستند اما از آنجا که هنوز آمار دقیقی از سوی سازمان بورس مبنی بر تفکیک سهامداران حقیقی و حقوقی عدالت اعلام نشده نمی‌توان آمار دقیقی ارائه کرد. اعمال مدیریت و حق رای آن بخش از سهامداران حقوقی عدالت کماکان و مطابق قانون تعریف شده و این شرکت همواره نسبت به اجرای قانون مربوط اهتمام داشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 51469
 
مرجع : شرکت معدنی و صنعتی چادرملو