گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
سهمیه داخلی آلومینای استان مرکزی افزایش یابد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - استاندار مرکزی خواستار افزایش سهمیه آلومینای این استان از منابع و ذخایر داخلی کشور شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سید علی آقازاده ۲۱ خردادماه در جلسه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت با تشکل های معدنی استان مرکزی بیان کرد: بخشی از مشکلات معادن در داخل استان قابل حل نیست به همین دلیل رفع آنها مساعدت دستگاه های ملی را می طلبد، بر همین اساس موارد مطرح شده و دیگر چالش های این حوزه به همراه راهکار و پیشنهادات، جمع بندی و به وزارت صمت ارسال شود تا بتوان تصمیم گیری مثبتی در این حوزه انجام داد.

وی با بیان اینکه امروز کشور در معرض شدیدترین تحریم ها قرار دارد به طوری که ایرالکو و حتی رییس هیات مدیره این شرکت به اسم، تحریم هستند، افزود: با وجود همه این چالش ها، امکان دور زدن تحریم های امریکا وجود دارد، اما مسئله تحریم های خودی و داخلی است که کار را سخت می کند در حالی که در این شرایط باید صرفا در پی تسهیل در امور بود تا فشار این تحریم ها بر واردات و صادرات کاسته شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: سیاست وزارت صمت مبتنی بر فعال شدن معادن راکد و تعطیل است که قطعا این سیاست مشمول استان مرکزی هم می شود.

وی با اشاره به تحریم ۱۰۰ درصدی شرکت آلومینیوم ایران، گفت: این شرکت سالانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تن تولید شمش آلومینیوم دارد و برای این حجم تولید ۲۰۰ میلیون دلار احتیاج است.

خوشبختانه ایرالکو امروز با دور زدن تحریم ها خرید پودر آلومینا را انجام داده است و ذخایر فعلی مطلوب است اما باید از طریق معادن داخل کشور و تولیدکنندگان پودر آلومینا سهمیه بیشتری دریافت کند به همین دلیل درخواست افزایش سهمیه استان مرکزی و ایرالکو از تولیدات پودر آلومینا را داریم.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
کد مطلب: 51133
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا