گروه معادن سنگ آهن
 
نگاهی مختصر بر مجموعه اقدامات بومی سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین
گروه معادن >سنگ آهن - نگاهی مختصر بر مجموعه اقدامات بومی سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین از زبان علی زهرودی، مدیر بومی سازی این شرکت را در ادامه بخوانید.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت سنگ آهن گهرزمین، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، فرآیند بومی‌سازی را در قالب راهبرد "تولید وتوسعه بر محور بومی‌سازی"، مورد توجه جدی قرار داده است. فعالیت‌های بومی‌سازی در این شرکت، به‌صورت بنیادی و با راه‌کارهای بدیع، مبتنی بر همکاری و همیاری فنی بخش‌های مهندسی کارفرما با پیمانکار و با پذیرش ریسک‌های عدم موفقیت توسط کارفرما، بحمدا...، توانسته است، منتج به ساخت قطعات و تجهیزات اساسی مورد نیاز شرکت با سطح کیفی قابل مقایسه و در مواردی، برتر از نمونه‌های غربی، برای اولین بار در ایران و پیشرو در بومی‌سازی در سطح شرکت‌های معدنی گردد.

شایان ذکر است، ماحصل اجرای پروژه‌های عملیاتی بومی سازی، تاکنون منتج به جلوگیری از خروج سالیانه ارز قریب به 3.9 میلیون یورو در سطح شرکت گردیده و در صورت بهره‌برداری در شرکت‌های هم‌تراز، قابلیت حدود 31.6 میلیون یورو جلوگیری از خروج سالیانه ارز در سطح ملی را فراهم می‌آورد. ضمناً، برخی از مهم ترین پروژه‌های عملیاتی اجرا شده در این بخش عبارتند از:

طراحی و ساخت غلطک‌های آسیاب‌های فشار بالا (HPGR)

طراحی و ساخت قطعات تکنولوژیک کاربیدتنگستن STUD، EDGE-BLOCK و CHEEK-PLATE ویژه آسیاب‌های HPGR

طراحی و ساخت لوله‌های ضد سایش انتقال اسلاری پایه رابِر با عمر عملکردی بسیار بالا

بازطراحی پمپ‌های انتقال اسلاری

طراحی و تولید داخل ورق‌های مورد نیاز ساخت پوسته آسیاب گلوله‌ای (بال‌میل)
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
کد مطلب: 50782
 
مرجع : می متالز