گروه معادن سنگ آهن
 
افزایش ظرفیت تولید کنستانتره و گندله سنگ آهن
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر عامل شرکت صنعتی ومعدنی سنگ آهن گل گهر سیرجان گفت: ۱۳ طرح توسعه وافزایش تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر راه اندازی می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، جمشید ملارحمان ،مدیر عامل شرکت صنعتی ومعدنی سنگ آهن گل گهر سیرجان گفت: مجموع تولید کنسانتره شرکت گل‌گهر در سال ۹۸ به بیش از ۱۶ میلیون تن رسید که افزایش ۳ درصد‌ی نسبت به عملکرد سال قبل را نشان می دهد و تولید گندله سنگ آهن این شرکت از ۱۲.۱ میلیون تن فراتر رفت که نسبت به تولید سال ۹۷ با رشد ۴درصدی همراه شد.

جمشید ملارحمان افزود: رشد تولید این محصولات و همچنین راه اندازی پروژه‌های جدید، از یک سو و زمینه افزایش تولید فولاد خام و محصولات فولادی را فراهم می‌آورد و از دیگر سو سبب بالا رفتن تولید واقعی کارخانه‌های فولادی می‌شود به طوری که این عملکرد، باعث رشد شاخص بهره وری و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های نصب شده فولاد در منطقه است.

او گفت: تامین خوراک کنسانتره و گندله سنگ آهن، یکی از حیاتی‌ترین نیاز‌های کارخانه‌های فولادی است که با رشد تولید درگل گهر بخشی از دغدغه‌های جهش تولید فولاد برطرف را برطرف می‌کند.

مدیر عامل سنگ آهن گل گهر سیرجان از سهم ۳۴ درصدی از ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن و ۲۹ درصدی از ظرفیت تولید گندله سنگ آهن کشوردر این مجتمع معدنی خبر داد و گفت: این شرکت در عین حال جایگاه نخست تولید در کنسانتره و گندله سنگ آهن در کشور را در اختیار دارد.

ملارحمان در خصوص اجرای طرح‌های توسعه شرکت صنعتی و معدنی گل گهر افزود: در سال جاری و سال جهش تولید ۱۳ طرح به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان راه اندازی می‌شود و با راه اندازی این طرح ها، ۳ میلیون تن به ظرفیت تولید کنسانتره، ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید گندله و ۷۰ هزار تن به ظرفیت تولید بریکت سرد در کشور افزوده می‌شود.

او تصریح کرد: همچنین تامین خوراک کنسانتره و گندله سنگ آهن، یکی از حیاتی‌ترین نیاز‌های کارخانه‌های فولادی است که با رشد تولید و نیز ایجاد ظرفیت‌های جدید در گل گهر، بخشی از دغدغه‌های جهش تولید فولاد برطرف می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 50322
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان