گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
حریق در کارخانه نورد آلومینیوم اراک مهار شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - کارخانه نورد آلومینیوم اراک بامداد امروز طمعه حریق شد که با سرعت عمل بالا و حضورآتش نشانان سه ایستگاه آتش نشانی اراک، آتش سوزی مهار و خاموش شد.
 
به گزارش ماین نیوز، براساس اعلام روابط عمومی آتش نشانی اراک، در ساعت 5:37 صبح امروز ( دوشنبه 8 اردیبهشت)، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک با دریافت خبر بروز آتش سوزی در کارخانه نورد آلومینیوم که توسط کارگران این کارخانه اطلاع رسانی شده بود، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره دو و یک را به ترتیب از کوی صنعتی و کوی مصطفی خمینی به همراه خودروی تانکر پشتیبان از ایستگاه شماره 11 واقع در کوی الغدیر به محل حادثه اعزام کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی اراک که به اتفاق مدیر منطقه یک عملیات سازمان به محل حادثه رفته و فرماندهی عملیات را به عهده داشت در این خصوص گفت: یکی از دستگاه های نورد این کارخانه در داخل یک سوله بزرگ به علت نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود و آتش به سقف کارگاه سرایت کرده و فن های هواکش پشت بام را نیز در بر گرفته بود.

وی افزود: با سرعت عمل و دقت بالای آتش نشانان، آتش در همان دقایق اولیه به کنترل نیروهای عملیاتی درآمد و از سرایت آن به دیگر دستگاه های داخل سوله و نیز قسمت های دیگر سقف که از نوع پشم شیشه بود جلوگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: این آتش سوزی پس از نزدیک به یک ساعت تلاش نیروهای عملیاتی خاموش و مهار شد و آتش نشانان پس از اطمینان از عدم وجود هرگونه آتش پنهان و نیز خطرات احتمالی، با جابجایی لوازم سوخته و تحویل محل حادثه به مسئولین کارخانه به مأموریت خود پایان دادند..

وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت، متذکر شد: علت بروز این حادثه توسط کارشناسان ایمنی آتش نشانی اراک در حال بررسی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 50288
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا