گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
بازار آلومینیوم جهان به کدام سو می رود؟
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - آلومینیوم ، یکی از فلزات مهم مبادله ای در بورس‌های کالایی دنیا است. بازارهای اصلی برای مبادله این فلز بورس فلزات لندن، بورس کالای نیویورک و بورس کالای شانگهای است و استاندارد موجود برای قراردادهای آتی آلومینیوم، قراردادهای پنج تنی است.
 
به گزارش ماین نیوز، این فلز که در تولید تجهیزات فضایی، بسته‌بندی و صنعت خودرو و ریل کاربردهای وسیعی دارد یکی از مهم‌ترین فلزات در بازارهای بین‌المللی است. چین بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیوم در دنیا است و هرساله ۶۰ درصد آلومینیوم دنیا را تولید می‌کند.

البته این کشور سهم زیادی از آلومینیوم تولیدی خود را مصرف می‌کند. کشور برزیل هم واحدهای بزرگی برای تولید آلومینیوم دارد.

بیشترین ذخایر بوکسیت دنیا- ماده اولیه‌ای که برای تولید آلومینیوم استفاده می‌شود- در کشورهای استرالیا، چین و گینه وجود دارد.

اما در بررسی بازار این فلز پرمصرف باید به قیمت های در سال جاری بپردازیم. آمارها نشان می‌دهد در هفته اول ماه فوریه سال جاری قیمت این فلز در بازار جهانی کاهش زیادی پیدا کرد که دلیل آن کاهش تقاضا در کشور چین به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی شمار زیادی از واحدهای صنعتی و تولیدی مصرف‌کننده آلومینیوم در این کشور بود.

در اولین هفته ماه فوریه هر تن آلومینیوم با قیمت ۱۷۰۰ دلار به فروش رسید که پایین‌ترین قیمت از ژانویه سال ۲۰۱۷ تاکنون است.

به گزارش وب‌سایت trading economics در فصل اول سال جاری متوسط قیمت هر تن آلومینیوم در دنیا برابر با ۱۷۴۹.۵۲ دلار خواهد بود و در فصل دوم به ۱۷۶۸.۲۲ دلار می‌رسد.

در فصل سوم این سال هر تن آلومینیوم در بازار جهانی با قیمت ۱۷۸۷.۰۸ دلار مبادله می‌شود و در فصل آخر امسال شاهد فروش هر تن آلومینیوم با قیمت ۱۸۰۶.۳۰ دلار خواهیم بود که ۳.۲ درصد بیشتر از متوسط قیمت فروش در فصل اول سال جاری خواهد بود و بالغ‌بر ۱۰۰ دلار از قیمت کنونی آن بیشتر خواهد بود.

این پیش‌بینی‌ها با توجه به شرایط کنونی حاکم بر اقتصاد دنیا ، در نتیجه شیوع ویروس کرونا انجام شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب: 49508
 
مرجع : کالا خبر