گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
طی نشستی در لامرد فارس مطرح شد؛
بازگشت حدود ۴۰۰ نیروی چینی به کشورشان
300 چینی همچنان در لامرد مشغول بکارند
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رئیس‌شبکه بهداشت لامرد: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در منطقه گزارش نشده است. با شیوع ویروس کرونا جدید در چین و همچنین به دلیل فعالیت چینی‌ها در کارخانه آلومینیوم جنوب و با توجه به دستور ویژه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز تمهیدات لازم برای پیشگیری از انتقال این ویروس به این منطقه صورت گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، در پی دستور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد به‌ منظور پیشگیری از ورود ویروس کرونا و اجرای دستورالعمل‌های مربوطه وزارت بهداشت، نشستی بدین منظور باحضور مسئولان منطقه ویژه اقتصادی لامرد، مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب و رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد برگزار شد.

« محمد احمدی» رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد در نشست با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: ویروسی که در بین انسان‌ها در چین گزارش شده است، کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ (2019- ncoV) است که نسبت به کرونا قدیم، تغییر ماهیت ژنتیکی می دهند و علائم بیماری تقریبا شبیه علائم آنفولانزا در فرد رخ می‌دهد و سیستم تنفسی و ریه درگیر می‌شود و علائم تب و سرفه، بی‌حالی و آبریزش بینی از جمله این علائم است و احتمال انتقال ویروس از فرد مبتلا شده حتی در فاصله 2 متری نیز وجود دارد که رعایت اقدامات پیشگیرانه از سوی شهروندان ضروری است.

وی گفت: با توجه به فعالیت نیروهای چینی در کارخانه آلومینیوم جنوب (لامرد)، گزارش روزانه به دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال می شود و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری انجام شده و مجموعه بهداشت و درمان با حساسیت و نظارت کامل، تلاش دارد تا از انتقال ویروس به انسانها جلوگیری شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد با تاکید براینکه شرایط تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی شیراز و واحدهای شهرستانی است ، اضافه کرد: از تمامی شهروندان می‌خواهم به شایعات، حواشی و مطالب غیر مستند، توجه نداشته باشند و اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند.

احمدی با تاکید بر اینکه واحدهای مربوطه در شبکه بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردم است، افزود: تا کنون هیچ موردی از نظر ابتلا به ویروس کرونای جدید در این منطقه گزارش نشده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد از تهیه بروشور‌های مربوط به این ویروس با زبان خارجی خبر داد که در میان شرکتهای چینی توزیع خواهد شد.

وی از مردم، کارکنان و مدیران بخش‌های مختلف صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بویژه کارخانه آلومینیوم جنوب خواست تا درصورت مشاهده علائم مشکوک به کارکنان واحد بهداشت مستقر در شهرستان اطلاع دهند.

بازگشت حدود 400 نیروی چینی کارخانه آلومینیوم جنوب به کشور چین

در ادامه این نشست، اسماعیل شکوهی مقدم قائم مقام تولیدی شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) افزود: حدود 400 چینی که در این منطقه مشغول فعالیت بودند برای تحویل سال به چین بازگشتند و به آنان اعلام کردیم تا اطلاع ثانوی و ثبات بیماری، به کشور بازنگردند و از آنجایی که بخشی از آنان مربوط به ووهان چین هستند نیز به صورت مکتوب اعلام کردیم که به ایران سفر نکنند تا از احتمال انتقال بیماری جلوگیری شود و در آینده نیز با نظارت وزارت بهداشت، مجوز ورود آنها صادر شود.

وی اضافه کرد: درحال حاضر حدود 300 نفر چینی در کارخانه آلومینیوم جنوب مشغول به کار هستند که برابر دستورالعمل های صادر شده، تمهیدات لازم با برگزاری کلاس‌های پیشگیرانه و همچنین دیگر اقدامات برای جلوگیری از انتقال این ویروس و محافظت از نیروها، انجام گرفته است.

به گفته قائم مقام تولیدی شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو)، تاکنون هیچ مورد مشکوکی گزارش نشده است.

واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی لامرد پس از صدور دستورالعمل‌های مربوطه، همگام با دیگر بخش ها در زمینه هماهنگی و اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا جدید؛ اقداماتی را در سطح منطقه انجام داده است.

در ابتدای این نشست حریم کیش رئیس هیات مدیره منطقه اقتصادی‌لامرد ضمن تاکید بر حفظ سلامتی نیروی انسانی گفت: تمهیدات لازم برای پیشگیری از خطرات شیوع ویروس کرونا توسط واحدهای بهداشتی منطقه ویژه اندیشیده شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب: 49218
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا