گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
فرماندار اسفراین خبر داد:
مسدودسازی تونل های معدن "آلبلاغ" از امروز
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - فرماندار اسفراین از مسدودسازی تونل های معدن آلبلاغ از امروز( دوم بهمن ماه) خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، طاهر رستمی، گفت: طی امروز یک تیم از شرکت آلومینیای جاجرم به منظور مسدودسازی تونل های ایجاد شده توسط حفاران غیرمجاز به منطقه اعزام شده است.

وی افزود: از سوی دیگر یک تیم نیز که متشکل از سازمان صمت، محیط زیست و .... است نیز برای پاکسازی منطقه از چهارپایان موجود برای حمل مواد معدنی برداشت شده و ابزار و وسایل متخلفان اعزام شده است.

رستمی ادامه داد: مسدودسازی تونل های ایجاده شده به منظور جلوگیری از ریزش آن ها و احتمال بروز تلفات انسانی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ایمیدرو طی سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی در تابستان امسال امر مطالعات و اکتشاف را پذیرفته است، اظهارکرد: متاسفانه ایمیدرو برای انجام کار و ورود به منطقه شروطی را گذشته است که پی گیری های لازم از سوی استانداری در حال انجام است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایجاد امنیت در منطقه برای انجام مطالعه و اکتشاف بر عهده خود ایمیدرو است، تصریح کرد: استان هیچ تعهدی در این خصوص ندارد هر چند که در منطقه امنیت کامل برقرار است و همکاری های لازم با این سازمان جهت انجام کار نیز انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: علاوه بر آن شنیده ها حاکی از آن است که ایمیدرو با سازمان محیط زیست برای ایجاد امنیت در منطقه برای انجام فعالیت های مطالعاتی وارد تفاهم شده و قرار بر این شده تا از ظرفیت محیط بان ها استفاده کنند اما برای انجام این کار باید نیرو به صورت ثابت در منطقه مستقر باشد.

فرماندار اسفراین تاکیدکرد: تمامی اقدامات برای اینکه ایمیدرو وارد عرصه شود، انجام شده است و این سازمان نیز باید در اسرع وقت به وظایف خود عمل کند.

معدن سرب و روی آلبلاغ در منطقه حفاظت شده ساری گل در شهرستان اسفراین قرار دارد که از ابتدای امسال تعداد زیادی از برداشت کنندگان غیرمجاز برای برداشت مواد معدنی به این منطقه مراجعه می کردند که ورود غیرمجاز آن ها به منطقه و ریزش تونل های ایجاد شده در معدن حتی موجب فوت و مصدوم شدن چندین نفر نیز شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 49030
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا