گروه معادن سنگ آهن
 
پیشرفت فیزیکی پروژه گندله سازی گهر زمین به بیش از ۹۵ درصد رسید/ طرح تا پایان سال راه اندازی می شود
روند طولانی ترخیص تجهیزات از گمرک عامل تاخیر در اجرای پروژه
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین از پیشرفت فیزیکی بیش از 95 درصدی گندله سازی شرکت تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: امیدواریم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین از پیشرفت فیزیکی بیش از 95 درصدی گندله سازی شرکت تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: امیدواریم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

حسن امین زاده در رابطه با مجموعه اقدامات و فعالیت های این شرکت در راستای پیشرفت این پروژه گفت: پروژه گندله سازی گهر زمین با ظرفیت 5 میلیون تن در حال اجراست.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از سال 1393 شروع شده و در دو بخش شامل فعالیت پیمانکار خارجی و پیمانکار داخلی در حال اجراست. پیمانکار خارجی این طرح، اتوتک می باشد که کارهای مهندسی پایه و تامین تجهیزات اصلی را انجام می دهد. پیمانکار داخلی هم که به صورت EPC یعنی اجرا، نصب و راه اندازی در حال کار است آسفالت طوس می باشد. این شرکت کارهای بازنگری مهندسی را نیز انجام می دهد.

امین زاده ادامه داد: تجهیزات بخش خارجی 6432 تن و داخلی 9740 تن می باشد و مجموعا 17 هزار تن تجهیز برای پروژه نیاز است که 16700 تن آن تاکنون وارد پروژه شده و عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد: این پروژه 12 هزار تن سازه فلزی دارد که 1190 تن نصب شده و تنها 100 تن آن باقی مانده است.
مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: با راه اندازی این طرح 500 نفر به صورت مستقیم و 1200 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

وی یکی از علل تاخیر در اجرای این پروژه را روند طولانی ترخیص کالا از گمرک خواهد و اظهار داشت: همین امر سبب شد پیشرفت فیزیکی پروژه کند گردد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 47974
 
مرجع : معدن نیوز