گروه صنایع معدنی فولاد
 
با تکیه بر دانش بومی
بهینه سازی سامانه کنترلی واحد اسید شویی فولاد مبارکه
گروه صنایع معدنی >فولاد - به همت متخصصان فولاد مبارکه بهینه سازی سامانه کنترلی اسکراپ چاپر واحد اسید شویی شماره یک اجرا شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سرپرست تعمیرات تخصصی نورد سرد گفت: اسکراپ چاپر اسید شویی شماره یک از تجهیزات اصلی خط تولیدفولاد مبارکه است که کناره های ورق را برش می دهد .

سید محمد حسن امامی با اشاره به کارکرد بالای موتور و سیستم کنترلی این تجهیز و توقفات زیاد که واحد را در رسیدن به اهداف سالانه با مشکل روبرو کرده بود گفت:تمام مراحل بهینه سازی این سیستم شامل امکان سنجی،طراحی ،نقشه کشی ،تامین قطعات،نصب تنظیم ،تست و راه اندازی با موفقیت اجرا شد.

حق پناه مسئول این طرح با بیان اینکه موتور ،درایو و دیگر تجهیزات تابلو در خط تولید نصب شد گفت:تنظیمات دقیق درایو برای کنترل دقیق سرعت و ارتباط plcاز مراحل بعدی بود و این تجهیز با موفقیت در مدار تولید قرار گرفت.

چاوشی کارشناس برق اسید شویی شماره یک نیز با بیان اینکه تمام مراحل آماده سازی،ساخت و نصب اساس موتور ،ساخت و نصب کوپلینگ موتور به همت متخصصان برق،مکانیک و اتوماسیون فولاد اجرا شد گفت: هنگام اجرای مراحل طرح ،کمترین توقف در خط تولید رخ داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 47969
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما