گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
لاریجانی:
آلومینا از صنایع راهبردی ایران است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آلومینا از صنایع راهبردی ایران است.
 
به گزارش ماین نیوز، علی لاریجانی در مراسم افتتاح طرح پست برق 230.63 کیلوولتی سراب گفت: امروز برای ایران استفاده از امکانات و منابع مختلف داخلی بسیار مهم است.

وی افزود: وزارتخانه ها باید روی این موضوع حساس باشند و مجلس نیز برای تحقق آن کمک می کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت طرح نفلین سینت سراب اظهار داشت: آلومینیوم از جمله کالاهای در فهرست تحریم های آمریکا علیه ایران است و در واقع تولید آلومینا از صنایع راهبردی به حساب می آید .

لاریجانی با بیان اینکه منایع آلومینا در ایران و جهان محدود است اما در آذربایجان و شهر سراب به وفور یافت می شود، گفت: با وجود نیاز به سرمایه گذاری سنگین برای استخراج و تولید آن، این طرح ارزش اجرا دارد.

وی با اشاره به زمان بر بودن اجرای طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت تاکید کرد: باید تلاش شود خیز آخر برای بهره برداری از این طرح بسیار مهم برداشته شود تا شاهد بهره برداری از آن باشیم.

لاریجانی با بیان اینکه خوشحالم که عزمی برای اجرای این پروژه شکل گرفته است، افزود: علاوه بر مسایل راهبردی یاد شده، افتتاح پست 230.63 مگاواتی در تعادل بخشی میزان نیاز برق سراب و آذربایجان شرقی نیز موثر است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد ما در مسایل مربوط به آب و برق، حرکت به سمت مصالح اجتماعی بوده و بر این اساس تقاضا را باید مدیریت کنیم که سیاست درستی است.

لاریجانی افزود: اگرچه رویکرد نظام، آبرسانی و برق رسانی به نقاط محروم است اما بر اساس سیاست یاد شده بارگذاری مدیریت انرژی و قیمت گذاری آن طوری باشد که امکان بهره مندی مناسب مردم افزایش یابد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب: 45731
 
مرجع : ایمیدرو