گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مدیر کارخانه ایرالکو:
جمع شدن پرونده زیست‌محیطی خواسته "ایرالکو" است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیر کارخانه ایرالکو گفت: جمع شدن پرونده زیست‌ محیطی خواسته شرکت است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد گودرزی در سومین جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک در سال ٩٧ عنوان کرد: شرکت ایرالکو دارای 740 دیگ قدیمی بوده است که طی این سال‌ها 2 خط آلاینده کاملا بازسازی و نوسازی و 280 دیگ قدیمی جمع‌‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه خط 3 شرکت در سال 93 و خط 4 نیز در سال 96 جمع‌آوری و با سیستم کنترل آلایندگی نوسازی شد، افزود: در حال حاضر نیمه جنوبی خط 5 کاملا جمع‌آوری و دیگ‌های جدید درحال نصب شدن است و نیمه شمالی خط دارای 52 دیگ قدیمی است که از نظر فنی تا قبل اتمام بهسازی نیمه جنوبی نمی‌توان نیمه شمالی را از مدار خارج کرد و طی چندماه آینده بحث جمع‌آوری این نیمه انجام می‌شود.

گودرزی علت تاخیرات صورت گرفته را ناشی از تغییرات سه مدیرعامل طی 7 ماه اخیر، مشکلاتی در ترخیص کالاها، بروز چالش با پیمانکاران به دلیل نوسانات نرخ ارز که خواستار انعقاد قرارداد جدید هستند، عنوان کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل حفظ سلامت کارگران فعال در خط 5 تلاش‌های لازم جهت بروز کمترین آسیب به افراد در حال انجام است و رویکرد شرکت جمع شدن پرونده زیست‌محیطی است، اما نمی‌توان قولی داد و سپس به تعویق بیفتد.

مدیرکارخانه ایرالکو تاکید کرد: اگر شرایط فعلی ادامه داشته باشد قطعا امکان بهسازی و نوسازی خط 5 تا پایان شهریور ماه وجود دارد، اما اگر شرایط تغییر یابد ممکن است این زمان به تعویق بیفتد به همین دلیل نمی‌خواهیم قولی بدهیم که با تاخیر مواجه شود.

 در این جلسه گزارشی از وضعیت تالاب میقان اراک توسط مهرداد حاجی‌حسینی معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ارائه شد و اختصاص کامل پساب فاضلاب اراک به تالاب میقان، اجرای پروژه بخش پساب در کل تالاب، تداوم و گسترش پروژه کاشت گیاهان بومی توسط منابع طبیعی و اختصاص اعتبار لازم در جهت مدیریت منابع تالاب را در قالب پیشنهاد جهت بهبود وضعیت تالاب میقان اراک ارائه کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب: 44405
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا