گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
استاندار مرکزی:
از طرف "ایرالکو" از مردم اراک عذرخواهی می‌کنم
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - استاندار مرکزی گفت: با توجه به تاخیر شرکت ایرالکو در جمع‌آوری دیگ‌های قدیم و از مدار خارج کردن خطوط آلاینده از طرف شرکت از مردم اراک عذرخواهی ‌می‌کنم.
 
به گزارش ماین نیوز، سید علی آقازاده در سومین جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک در سال ٩٧ با اشاره به اینکه مقرر بود شرکت ایرالکو تا پایان تیرماه 76 دیگ قدیمی خود در خط 5 را از مدار خارج کند که تاکنون انجام نشده است، بیان کرد: از این بابت از مردم اراک عذرخواهی می‌کنم و باید شرکت تا پایان شهریور ماه کار خط 5 را به اتمام برساند هرچند که تاخیر 60 روزه رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه نباید در آمارهای ارائه شده شک و شبهه‌ای وارد شود، گفت: طبق آمار وضعیت هوای اراک در مقایسه با چهارماهه نخست دو سال گذشته بهبود یافته است، شاید روش‌های محاسبه دارای مشکلاتی باشد، اما به هرحال قانون بد بهتر از بی‌قانونی است و باید به آمارهای فعلی اطمینان کرد.

آقازاده تصریح کرد: انجام بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک بسیاری از ابهامات موجود را رفع خواهد کرد و در این راستا دانشگاه‌ها، سازمان‌های مسئول، سازمان‌های مردم نهاد باید تلاش کنند تا مشاور مناسبی به خدمت گرفته شود تا این بحث یکبار برای همیشه خاتمه یابد و هر میزان به سمت اقدامات علمی حرکت شود می‌توان به نتایج تحقیقات اعتماد بیشتری داشت.

وی با اشاره به بهبود 70 درصدی وضعیت هوای اراک و کاهش روزهای ناسالم گفت: قطعا این بهبود وضعیت حاصل تولید بنزین یورو4، حذف CO2 ، توزیع سوخت پاک و گازسوز شدن نیروگاه و اقدامات ایرالکو در جهت کاهش آلایندگی با همه نقدهایی که به این شرکت وارد است، حاصل شده است و اگر اتوبوس‌های جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شوند و تاکسی نیز گازسوز باشند، قطعا به سمت بهبود وضعیت حرکت خواهیم کرد.

استاندار مرکزی بارندگی‌های بهاره را در بهبود وضعیت آلودگی هوای اراک موثر دانست و عنوان کرد: مردم نسبت به کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک حساس هستند و این حساسیت باعث می‌شود که گام‌هایی موثری برداریم و با توجه به فعالیت شبکه محیط زیست استان مرکزی که با مجوز وزیر کشور آغاز شده است می‌توان در جهت مطالبه گری مردم قدم برداشت.

وی در خصوص پروژه‌های عمرانی توسط راه‌وشهرسازی در سطح شهر اراک گفت: خوشبختانه پل فراهان تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنین با تلاش‌های شهرداری 4 معارض موجود در مسیر پل سنجان رفع شده است و باید هرچه سریعتر کنارگذر این پل آسفالت شود که این امر کار عملیاتی پل را با پیشرفت مناسبی روبرو می‌کند و امید است تا نیمه نخست سال 98 به بهره‌برداری برسد و پل میدان ورزش نیز با 7 تفاطع غیرهم‌سطح نیز تا مهرماه سال جاری افتتاح می‌شود.

آقازاده در خصوص عدم مراجعه رانندگان جهت دریافت معاینه فنی پیشنهاد داد که راهنمایی و رانندگی در قالب یک طرج ضربتی برچسب‌های معاینه فنی نصب شده بر روی خودروها را رصد کند که این امر قطعا مراجعه جهت دریافت معاینه فنی را افزایش خواهد داد همچنین درخصوص 50 دستگاه اتوبوس جدید که در پارکینگ شهرداری باقی مانده است، این تعداد اتوبوس باید تا 2 هفته آینده یا در قالب مالک شخصی و یا با مالکیت شهرداری وارد ناوگان شود چرا که مردم باید اقدامات صورت گرفته را ببینند و استفاده کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 44404
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا