گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
استعفای مدیر اجرایی و ۷ عضو هیئت مدیره غول آلومینیوم روسیه
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - ایالات متحده ششم آوریل تحریم‌هایی را بر شرکت روس‌آل اعمال کرد. این تحریم‌ها سبب شد مشتری‌های این شرکت نتوانند به خرید فولاد و آلومینیوم ادامه دهند.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت «روس‌آل» بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیوم در روسیه، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که مدیر اجرایی و هفت نفر از اعضای این شرکت از سمت خود استعفا داده‌اند. روس‌آل همچنین هشدار داد که ممکن است در اثر تحریم‌های آمریکا نتواند بدهی‌های خود را پرداخت کند.

ایالات متحده ششم آوریل تحریم‌هایی را بر شرکت روس‌آل اعمال کرد. این تحریم‌ها سبب شد مشتری‌های روس‌آل نتوانند به خرید فولاد و آلومینیوم از این شرکت ادامه دهند. در نتیجه قیمت آلومینیوم به بالاترین میزان در هفت سال گذشته رسید و بسیاری از هراس ناشی از احتمال کمبود این فلز در بازار سخن به میان می‌آورند.

روس‌آل اعلام کردکه «الکساندرو بوریکو» که در ماه مارس مدیریت اجرایی این شرکت را برعهده گرفت، بیست و سوم ماه جاری میلادی از سمت خود استعفا داد و «اونجی نیکیتین» جای او را در این سمت خواهد گرفت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا به خریداران تا ۲۳ اکتبر فرصت داده تا مبادلات خود با روس‌آل را قطع کنند. وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرد که در صورتی که «اولگ دریپاسکا» غول صنعت آلومینیوم از ریاست این شرکت کناره بگیرد، برداشتن تحریم‌ها را مدنظر قرار خواهد داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 43790
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا