گروه معادن سنگ آهن
 
وزیر صنعت:
تولید گندله گل‌گهر به ۴۲ میلیون تن رسید
گروه معادن >سنگ آهن - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه توازن در زنجیره فولاد یکی از مهم‌ترین نیازها است گفت: بخش قابل ملاحظه‌ای از تولید سنگ آهن خاورمیانه در گل‌گهر است که در تولید گندله به ۴۲ میلیون تن رسیدیم.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد شریعتمداری عصر امروز در افتتاح همزمان پروژه های مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان و طرح های اقتصادی و زیربنایی در سراسر استان با اشاره به اینکه در تحقق رشد 8 درصدی کشور یکی از نیازهای ما سرانه فولاد در کشور است اظهار داشت: فعالیت‌های گل‌گهر این سرانه را تامین خواهد کرد .

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین نیازهای ما تامین 8 میلیارد منابع است افزود: دولت امکان تامین این بخش منابع را ندارد و بخش خصوصی تامین کننده خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در تولید فولاد خام در کشور 50 میلیارد تولید تا چشم انداز 1404 خواهد بود که نیازمند فعالیت منابع زیر بنایی خواهیم بود بیان کرد: باید توسعه ریلی انجام شود چرا که جاده نیازمند حمل و نقل تا چند سال آینده جوابگو نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز معدنی کشور فعالیت اکتشافی است و در این موضوع اطلاعات خاصی نداریم افزود: با تغییر در سازمان اکتشافات دستاوردهای خوبی خواهیم داشت.

شریعتمداری با اشاره به اینکه توازن در زنجیره فولاد یکی از مهم‌ترین نیازها است گفت: در مجموع تلاش‌ها ایران تا چند سال دیگر روند رشد تولید خواهد داشت و ایران یکی از کشورهای مهم تولید آهن اسفنجی است.

وی تصریح کرد: بخش قابل ملاحظه‌ای از تولید سنگ آهن خاورمیانه در گل‌گهر است که در تولید گندله به 42 میلیون تن رسیدیم.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب: 42643
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم