گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد :
انحصار در آلومینیوم سندیت ندارد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - با توجه به همکاری سه شرکت تولیدکننده آلومینیوم و تولید ۲۹۴ هزارتن شمش آلومینیوم توسط این شرکت ها در سال گذشته، انحصار در آلومینیوم سندیت ندارد و در صورت مشاهده اقدام قانونی به عمل خواهد آمد.
 
به گزارش ماین نیوز،️ در پاسخ به ادعای خلاف واقع برخی رسانه ها در خصوص " انحصار در تولید آلومینیوم " ، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صنعت،معدن و تجارت توضیحاتی جهت شفاف سازی ارایه داد:

بر اساس ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت به بورس کالا ، سه شرکت تولیدی ایرالکو، المهدی و هرمزال متعهد به عرضه مستمر و منظم ماهیانه 16 هزار تن شمش خالص ( میانگین هفتگی 4000 تن ) در بورس شدند.

در سال گذشته توسط سه تولیدکننده ، 294 هزار تن شمش آلومینیوم تولید شد که از این مقدار 112 هزارتن آن برای تامین مواد اولیه(پودر آلومینا) صادرات انجام شد و 182 هزارتن جهت تامین نیاز صنایع پایین دستی عرضه داخلی داشت.

همچنین در جلسه‌های متعددی که با حضور تولیدکنندگان و مصرف کنندگان (صنایع پایین دستی ) در ایمیدرو و بورس کالای ایران در مهرماه تشکیل شد، موضوع مجددا بررسی و در نامه‌ای از سوی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر عرضه مقدار اعلام شده مجددا تاکید شد.

بر این اساس با توجه به همکاری شرکت‌های تولیدکننده، انحصار در آلومینیوم سندیت ندارد و در صورت مشاهده اقدام قانونی به عمل خواهد آمد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: 41126
 
مرجع : شاتا