گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
اسکندری در مراسم افتتاح نمایشگاه تخصصی سنگ و معدن در ارومیه :
بهره‌برداری از ۲ واحد فراوری و سنگ‌بری بزرگ تا پایان سال در آذربایجان‌غربی
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی دو واحد فراوری و سنگ‌بری در مقیاس بزرگ تا پایان سال در این استان به بهره برداری می رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفرصادق اسکندری در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه تخصصی سنگ، معدن و صنایع معدنی، ماشین‌آلات، صنعت ساختمان و صنایع وابسته در پارک جنگلی ارومیه، تصریح کرد: بی‌شک آذربایجان‌غربی به عنوان قطب تولید انواع سنگ و ذخایر معدنی شناخته شده است و ظرفیت‌های فراوانی در این حوزه دارد که برای توسعه فعالیت‌های معدنی در این استان برپایی نمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی ضروری است.

وی همچنین افزود: این نمایشگاه محلی برای انجام مبادله با دیگر استان‌ها در زمینه سنگ، معدن و صنایع معدنی، ماشین‌آلات، صنعت ساختمان و صنایع وابسته به شمار می‌رود.

اسکندری با تأکید بر ظرفیت‌های صادراتی سنگ و صنایع معدنی این استان، گفت: در این زمینه نیز صادرات به کشورهای منطقه برای ارزآوری پیش‌بینی شده است.

وی از ایجاد تعرفه‌های ترجیحی با کشورهای مختلف به ویژه ترکیه، عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس، خبر داد و افزود: این کشورها بازار مطلوبی برای صادرات به شمار می‌روند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به توسعه واحدهای فراوری و سنگ‌بری در مقیاس بزرگ، گفت: امسال پنج واحد از این نوع به بهره برداری رسیده است و و دو واحد بزرگ دیگر نیز با همکاری بخش خصوصی و دولتی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

اسکندری در پایان ابراز کرد: ایجاد کارگاه‌های آموزشی مهندسی و توسعه فعالیت‌های معدنی برای تامین بازارهای داخلی و صادرتی نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده امسال به شمار می‌رود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 41018
 
مرجع : شاتا