گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
یک تاجر برزیلی:
برزیل بازار مطلوبی برای سنگ ایران است
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - یک تاجر برزیلی گفت: با وجود فضاسازی های جهانی علیه ایران که می‌تواند در روند ارتباط با این کشور تاثیرگذار باشد، اما برزیل اینگونه مسائل را در تعاملات اقتصادی در نظر نمی‌گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، مِی‌زِن لاون جِمالی‌جیم اظهار کرد: ایران کشوری بسیار مستعد در حوزه‌های مختلف است که این امر زمینه پیشرفت این کشور را در آینده فراهم کرده است و باید از این ظرفیت‌ها بهره برد.

وی که در برزیل در حوزه تجارت سنگ تزئینی فعالیت دارد، افزود: فعالیت‌های ما طی 26 سال اخیر در قالب یک شرکت بین‌المللی انجام می گیرد و در این سالها به 62 کشور جهان برای تعاملات در حوزه سنگ سفر کرده‌ایم. امسال برای اولین بار در نمایشگاه سنگ ایران حاضر شدم و باید بگویم که کیفیت سنگ ایران ستودنی است و قطعا می‌توان آینده درخشانی را در حوزه سنگ ایران متصور بود.

این تاجر سنگ برزیلی با تاکید بر اینکه ایران کشوری بکر، زیبا و سرشار از ظرفیت‌های ویژه است، بیان کرد: ایران در حال رشد و پیشرفت است و می‌تواند مقصدی برای تعاملات اقتصادی موثر به شمار رود و با توجه به آینده روشن کشور زمینه صادرات و واردات بسیاری در آن مهیاست، براین اساس با جدیت در پی تعامل بیشتر با ایرانیان بویژه در حوزه سنگ هستیم.

وی تصریح کرد: کیفیت سنگ ایران بویژه سنگ محلات بالاست و خواهان تعاملات و خرید سنگ خام از این کشور و شهر محلات هستیم.

لاون جِمالی‌جیم با اشاره به اینکه تمرکز کاری ما در برزیل بر تولید سنگ های تزئینی است و به همین واسطه خواهان خرید سنگ خام از ایران هستیم، بیان کرد: با توجه به اینکه تاکنون تجارتی در حوزه سنگ با ایران نداشته‌ایم و به تازگی با این بازار آشنا شده‌ایم می‌توان زمینه کاری و سرمایه‌گذاری دو جانبه را توسعه داد.

وی با بیان اینکه هر کشوری زیبایی و ظرفیت‌های خاص خود را دارد، اما ایران را می توان از دیگر کشورها بواسطه بکر بودن آن متمایز کرد، افزود: آینده سنگ ایران در صورت رشد تعاملات بین‌المللی درخشان خواهد بود و برزیل می‌تواند بازاری مطلوب برای ایران باشد. کیفیت سنگ ایران باعث شده است که این کشور را برای تجارت سنگ انتخاب کنیم. فضاسازی‌های بین‌المللی شاید بتواند در تعاملات تاثیر بگذارد ولی قطعا ما برای فعالیت خود به این فضاسازی‌ها توجه نمی کنیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: 40879
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا