گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان مرکزی:
عملیات اجرایی ناحیه صنعتی سنگ‌های نیمه قیمتی خمین آغاز می‌شود
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: طراحی ناحیه صنعتی آشناسیان خمین انجام شده و عملیات اجرایی آن تا چند ماه آینده شروع می شود.
به گزارش ماین نیوز، مصطفی آمره با اشاره به نواحی صنعتی که قرار است در استان احداث شوند اظهار داشت: احداث ناحیه صنعتی آشناسیان که برای بحث فرآوری سنگ‌های نیمه قیمتی در شهرستان خمین است درحال انجام بوده، طراحی آن انجام شده است و عملیات اجرایی آن تا چند ماه آینده شروع می شود.

وی افزود: یکی از سیاست‌های دولت دوازدهم ایجاد اشتغال روستایی است که در همین راستا در جلسات مختلفی که به دستور استاندار در شهرستان‌های مختلف و در مناطق روستایی تشکیل شد، مناطقی که ظرفیت ایجاد صنعت در آنها وجود داشت انتخاب شدند که از جمله این نواحی می توان به روستای سمقاور، آوه و آشناسیان اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: روستای سمقاور به عنوان یک مرکز تولید مبلمان بوده که تعداد قابل توجهی از واحدهای تولید صنایع چوبی در آن مستقر هستند و ضرورت داشت که مکانی را داشته باشند تا هم بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند و هم از بافت روستایی به سبب مزاحمتی که ممکن است برای روستائیان داشته باشند خارج شوند، بنابراین این منطقه جزو مصوبات اقتصاد مقاومتی است که پیگیری می کنیم.

آمره بیان کرد: در ارتباط با این ناحیه صنعتی هماهنگی‌هایی را با فرمانداری کمیجان انجام داده ایم و دنبال بحث مکان یابی هستیم و به محض اینکه مکان یابی نهایی شود عملیات اجرایی آن را پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: ناحیه صنعتی آوه هم از مواردی بود که مصوبه اقتصاد مقاومتی داشته و در هیئت مدیره شرکت شهرک‌ها مصوب شده و برای اخذ مصوبه مجمع فرستاده شده و در مرحله مکان یابی بوده و تقریبا مکان آن نهایی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی عنوان کرد: عمده منابع آماده سازی این نواحی از محل منابع داخلی شرکت شهرک ها بوده اما ضرورت دارد که در این زمینه به ویژه در مناطق روستایی که امکان واگذاری به قیمت تمام شده وجود ندارد و باید تخفیفاتی را به افراد متقاضی بدهیم حتما در اعتبارات استانی ویژه به نواحی صنعتی نگاه کنند و اعتبار خاصی برای تکمیل زیرساخت های آنها درنظر گرفته شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 40434
 
مرجع : شاتا