گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
شهر سنگ در کرمانشاه احداث می شود
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه از راه اندازی شهر سنگ در کرمانشاه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، اسکندری معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: امكانسنجی پروژه احداث شهر سنگ در دست اقدام است كه با جانمايی و جذب سرمايه گذار مرحله اجرائی آن شروع خواهد شد.

وی ادامه داد:با راه اندازی شهر سنگ در کرمانشاه تمام سنگ بری های شهر کرمانشاه به محل جدیدمنتقل خواهند شد و در این مکان می توانند محصولات خود را به شهروندان عرضه کنند.

اسکندری با بیان اینکه 36 کارخانه سنگ بری در کرمانشاه فعالیت دارند گفت: بیشترین معادن سنگ های تزیینی استان در منطقه فرامان و شهرستان هرسین قرار دارد که مرمريت های فرامان و هرسين جز بهترين برندهای كشور هستند.

وی در ادامه سخنان خود به مشکلات کارخانه های سنگ بری در استان اشاره کرد و گفت:اکثر دستگاه و تجهیزات این کارخانه ها قدیمی و فرسوده است و نمی توانند با ظرفیت مناسب کار کنند و همچنین با دستگاه های قدیمی امکان برش سنگ های درجه یک وجود ندارد.

اسکندری گفت: برنامه داریم با پرداخت تسهیلات به این واحدها رونق تولید را به کارخانه ها برگردانیم و با نوسازی تجهیزات ،این واحدهابتوانند سنگ هایی با قابلیت صادرات تولید کنند.

وی به معدن سنگ های تزیینی در استان کرمانشاه اشاره ای داشت و افزود: انواع سنگ های تزیینی در استان مرمریت و دولومیت مرمریت هستند که از لحاظ کیفیت در کشور جز بهترین سنگ ها محسوب می شوند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب: 39983
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان