گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
چین علاقمند به سرمایه‌گذاری در "سنگ‌های قیمتی" هرات است
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - سخنگوی استانداری هرات با اشاره به مرغوبیت و کیفیت بالای سنگ مرمر هرات گفت: یک هئیت بلند پایه اقتصادی از کشور چین به هرات آمده و در دیدار با والی هرات خواستار سرمایه‌گذاری در بخش معدن سنگ مرمر هرات شد.
 
به گزارش ماین نیوز، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات با اشاره به مرغوبیت و کیفیت بالای سنگ مرمر هرات گفت: یک هییت بلند پایه اقتصادی از کشور چین به هرات آمده و در دیدار با استانداری هرات خواستار سرمایه‌گذاری در بخش معدن سنگ مرمر هرات شد.

وی افزود: این هئیت قرار است تا سنگ و معدن مرمر هرات را بررسی کرده و اولین محموله سنگ مرمر هرات را به کشور چین و از آنجا به کشورهای اروپایی علاقه مند سنگ مرمر هرات انتقال دهند.

وی خاطرنشان کرد: رییس جمهور افغانستان در سفری به چین توافقات مختلف اقتصادی را با این کشور انجام دادند که مهمترین این سرمایه‌گذاری‌های چین دربخش معادن افغانستان است.

فرهاد گفت: سرمایه‌گذاری‌های کشور چین در بخش سنگ مرمر هرات نخستین گام‌ها برای همکاری‌های اقتصادی و همچنین زمینه سازی برای استخراج بیشتر معادن سنگ مرمر در هرات است و انتقال سنگ مرمر هرات به کشورهای اروپایی از طریق این سرمایه‌گذاری‌های چین است.

وی افزود: همزمان با این کار قرار است تا این هییت اقتصادی از کار قسمت 4 ریل‌گذاری‌های خط آهن هرات – خواف دیدن کند و در این قسمت نیز کمک‌های خود را برای راه اندازی آن به دولت افغانستان انجام دهد.

سخنگوی والی هرات خاطرنشان کرد: کار ریل گذاری قطعه سوم به طور جدی و به شدت جریان دارد و درحال حاضر 30 کیلومتر آن تا منطقه روزنک شهرستان غوریان تکیمل شده و قرار است تا در ماه جاری به بهره‌برداری سپرده شود و اولین محموله سیمان از ایران وارد هرات شود.

وی افزود: با آغاز به کار خط آهن در هرات و سرمایه‌گذاری‌های کشورهای همسایه و خارجی در هرات زمینه اشتغال برای هزاران تن از شهروندان هرات فراهم خواهد شد.

رییس جمهور افغانستان در سفر به هرات این شهر را قطب اقتصادی افغانستان خواند و به همین منظور توافقات زیادی را با سفر به کشورهای ایران و دیگر کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری‌ها در این ولایت انجام داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹
کد مطلب: 39778
 
مرجع : خبرگزاری میزان