گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
فرماندار رفسنجان :
ایجادصنایع زیردستی از خام فروشی سنگ آهن و کرومیت این منطقه جلوگیری می کند
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - فرماندار رفسنجان گفت : باید با ساخت و ایجاد صنایع زیردستی در همجواری با معادن کرومیت و سنگ آهن این شهرستان از خام فروشی مواد معدنی به خارج از کشور جلوگیری کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، حمید ملانوری شامگاه جمعه همزمان با دومین روز از گرامی داشت هفته دولت در جمع معدنکاران این شهرستان افزود: استان کرمان و شهرستان رفسنجان به بهشت معادن معروفند اما در رفسنجان سنگ آهن و کرومیت از دل معادن استخراج و به صورت خام به کشورهای خارجی صادر می شود.

وی تصریح کرد: جلوگیری از خام فروشی مواد استخراجی از معادن، یکی از وظایف مهم بخش دولتی و خصوصی است و باید این مواد فراوری و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شوند زیرا هرچه خام فروشی بیشتر باشد ضعف ما در معاملات خارجی افزایش و قدرت معاملات ما کاهش می آبد.

وی با اشاره به اینکه ما توان خود را در حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی به کار می گیریم افزود: مهمترین دستور کار دولت توجه به سرمایه گذاری ها و استفاده از منابع بخش خصوصی است.

ملانوری ادامه داد: دولت تمام تلاش خود را در جهت حمایت های لازم از سرمایه گذاران ارایه می دهند از جمله اینکه ایجاد زیرساختها و واگذاری زمین، اعطای تسهیلات کم بهره و ایجاد امنیت از حمایتهای دولت به شمار می رود تا سرمایه گذاران بدون دغدغه به تولید بپردازند و در راستای رونق و توسعه اقتصادی هم اشتغالزایی شود هم چرخ اقتصادی مملکت بچرخد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان رفسنجان در استان کرمان به لحاظ رشد 25 درصدی شاخص امنیت و کاهش 30 درصدی جرایم از امن ترین شهرستانها است و دسترسی از رفسنجان به شمال، جنوب، غرب و شرق کشور و وجود فرودگاه و دسترسی به بندرگاههای کشور از رفسنجان آسانتر است.

فرماندار رفسنجان گفت: فاز اول کارخانه فروکروم که با اعتبار بالغ بر 350 میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان در حال احداث است در اواخر شهریورماه جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رفسنجان با جمعیت بالغ بر 311 هزار نفر در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
دوم تا هشتم شهریورماه در تقویم رسمی کشورمان به نام هفته دولت نامگذاری شده است .
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 39714
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا