گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
معاون صنعت و معدن آذربایجان غربی :
خام فروشی سنگ‌های معدنی آذربایجان غربی پایان داده می‌شود
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی یکی از اصلی‌ترین قطب‌های سنگ تزیینی در کشور است که محصولات آن به شهرهای دیگر هم صادر می‌شود اما به خام فروشی سنگ‌های معدنی استان تا دو سال آینده پایان داده می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالحمید سرتیپی با اشاره به اینکه ارومیه از اصلی‌ترین و عمده ترین شهرهای کشور در سنگ‌های تزیینی است اظهار کرد: اگر در استان کلکسیونی از سنگ‌های تزیینی در رابطه با برند سازی استان خود انجام داده شود یقیناً 10 درصد سنگ‌های تزیینی در استان تولید می‌شود.

وی افزود: بسیاری از شهرهای کشور عمده‌ترین سنگ‌های تزیینی خود را از آذربایجان غربی وارد می‌کنند و با فراوری آنها و برندسازی به اسم خودشان به بهره‌برداری می‌رسانند.

سرتیپی تصریح کرد: این در حالی است که این نوع فروش سنگ‌های تزیینی برای آذربایجان غربی هیچ سودی ندارد و فقط سود بسیارکمی به دارنده پروانه کسب و افراد بومی و منطقه ای که در این معادن مشغول به‌کارند هستند می‌رساند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: بر این اساس به‌تمامی افراد دارنده پروانه گفته‌شده که برای 2 سال آینده خود برنامه‌ای ارائه بدهند و برای یک سال دیگر موانعی ایجاد خواهد شد تا از خام‌فروشی جلوگیری شود.

سرتیپی گفت: یکی از اصلی‌ترین کارهای که انجام‌شده، توافق‌نامه با سازمان ایمترو انجام‌شده که بر اساس این قرارداد قرار به راین شد تا دو دستگاه سنگ‌بری نرم بر و سخت بر در استان راه‌اندازی شود که 49 درصد سازمان ایمترو و 51 درصد هم بخش خصوصی مشارکت دارند.

سرتیپی یادآور شد: با راه‌اندازی دستگاه‌های سنگ‌بری و با مشارکت سازمان ایمترو یکی از قطب‌های تولید سنگ‌های تزیینی استان می‌تواند در استان شکل بگیرد و درآمدهای خوبی برای استان ایجاد کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب: 39665
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم