گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
سی ان ان مانی منتشر کرد
هشدار چین به امریکا برسر ماجرای آلومینیوم
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - چین به امریکا گفته است که دقت بیشتری در ماجرای وضع عوارض واردات آلومینیوم انجام دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه با صحبت های ایالات متحده مبنی بر این که محموله های فویل آلومینیومی چین یارانه ناعادلانه دریافت می کنند، مخالفت کرد.

وزیربازرگانی ایالات متحده، ویلبر راس این هفته اعلام کرد: 81 درصد از فویل آلومینیومی چین به دلیل یارانه های دولت چین مشکل دارند و باید عوارض بپردازند. این وزارت خانه پیشتر اعلام کرده بود که برای فویل آلومینیومی که از چین وارد می شود مالیاتی با نرخی 16.5 تا 81 درصد براساس یارانه ای که دولت چین به آنها می پردازد، وضع خواهد کرد.

انجمن فولاد امریکا درباره واردات فویل آلومینیوم از چین شکایت کرده است. هایدی بروک، رییس و مدیرعامل این انجمن می گوید: تولیدکنندگان فویل آلومینیوم امریکا در میان رقابتی ترین تولیدکنندگان جهان قرار دارند، اما آنها نمی توانند در برابر محصولاتی که از چین با قیمت های ناعادلانه وارد می شود، رقابت کنند.

وزارت امور خارجه چین در بیانیه ای که روز پنجشنبه در وب سایت خود قرار داده بود اعلام کرد: ادعاهای ایالات متحده بی فایده است.

این وزارت خانه گفت: چین از ایالات متحده درخواست دارد تا با احتیاط عمل کند و تصمیم منصفانه ای بگیرد و از تاثیر منفی در مبادلات تجاری و اقتصادی بین چین و ایالات متحده جلوگیری کند.

این ماجرا در تحقیقی که توسط ترامپ در ماه آوریل انجام شد هم مربوط می شود. تحقیقی که می گوید آیا واردات آلومینیوم از کشورهای خارجی به امنیت داخلی امریکا ضربه می زند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده گفته است که وضع عوارض به فویل آلومینیومی چینی از تحقیقات امنیت ملی جداست و نتایج آن هنوز اعلام نشده است.

پکن شکایت کرده است که تصمیم ایالات متحده برای وضع عوارض واردات فویل آلومینیوم «همکاری فعال» دولت چین و کسب و کار را نادیده گرفته است.

با توجه به اعلامیه وزارت بازرگانی امریکا، در این پرونده بیش از 230 شرکت چینی که گفته می شود در بازار ایالات متحده حضور دارند، شناسایی شده اند.

براساس اطلاعات این وزارت خانه، سال 2016، واردات فویل آلومینیومی از چین 389 میلیون دلار بود. حالا انتظار می رود که تصمیم نهایی در این باره تا 23 اکتبر اعلام شود.

دولت ترامپ پیام های متفاوتی در مورد موضع تجاری خود نسبت به چین منتشر کرده است.

هفته گذشته، ظاهرا مجموعه ای تحقیق کردند آیا شیوه تجارت چین به ویژه در مورد تاثیر آنها در مالکیت معنوی امریکا غیرمنصفانه است.

با این حال هنوز هیچ چیزی عوارض و مالیاتی اعمال نشده است. برخی تحلیل گران معتقدند که این عوارض در عوض همکاری چین در مورد تحریم های بین المللی علیه کره شمالی متوقف خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب: 39427
 
مرجع : اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران