گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی برای حضوردر نمایشگاه بین المللی سنگ محلات اعلام آمادگی کردند
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: 500 شرکت داخلی و خارجی برای حضور در دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ورمحلات که در 25 تا 28 مهرماه سال جاری برگزار می شود، اعلام آمادگی کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد حلاجیان افزود: تاکنون 350 نفر از تجار خارجی برای شرکت در نمایشگاه بین المللی ثبت نام کرده‌اند و حضور میهمانان خارجی از 18 کشور جهان در این نمایشگاه قطعی است.

وی ادامه داد: فعالان حوزه معادن و صنایع وابسته و مصرف کننده با وجودشمار قابل توجهی از معادن سنگ اطلاع جامع از پتانسیل‌های معدنی کشور ندارند و این نمایشگاه فرصتی برای معرفی این داشته هاست که تاکنون حضور 18 استان دراین نمایشگاه نهایی شده است.

حلاجیان گفت: با نظر مثبت وزیر صنعت، معدن و تجارت و قول مساعد ایشان در نهمین نمایشگاه سنگ ایران، نمایشگاه های سنگ ایرانبا محوریت نیم ور محلات تجمیع می شود و این خطه به منطقه جهانی در صنعت سنگ و معدن تبدیل خواهد شد.
مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور محلات 30 هزار بازدید کننده داخلی و 734 بازدید کننده خارجی داشت و پیش بینی می شود نمایشگاه امسال ضمن ارتقای کیفیت، رشد 30 درصدی در استقبال داشته باشد.

حلاجیان افزود: از مسئولان و مقامات کشوری از جمله وزیر صنعت معدن و تجارت همراه با معاونت های معدنی و صنعتی و فعالان این صنف در کشور برای حضور در نمایشگاه دهم سنگ نیم ور محلات دعوت شده است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه در 10 کیلومتری جاده محلات به شهر نیم ور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی برپا می شود و تولیدات متنوع صنعت سنگ ایران و کشورهای دیگر در هشت سالن تخصصی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

حلاجیان افزود: در بیش از 350 غرفه این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه سنگ های معدنی و تزئینی در زمینه های فرآوری سنگ های ساختمانی، معادن سنگ، ماشین آلات استخراج معدنی و فرآوری سنگ ساختمانی، قطعات و لوازم سنگ بری، معدن و ماشین آلات تخصصی و سایر صنایع وابسته به صنعت سنگ به نمایش گذاشته می شود.

وی بیان کرد: برای برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، فضای جدید به مساحت 6 هزار متر به فضای نمایشگاه 55 هزار متری اضافه شده و وسعت نمایشگاه به 9 هزار متر مربع رسیده است .

شهرستان محلات قطب تولید سنگ نما کشور در فاصله 105 کیلومتری اراک واقع شده است و 55 هزار نفر جمعیت دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب: 39297
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا