گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پیرانشهر خبر داد
فعالیت مجدد معدن سنگ چینی پیرانشهر
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پیرانشهر گفت: معدن سنگ چینی پیرانشهر پس از سال‌ها غیرفعال بودن، آغاز به فعالیت کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، رسول نامجو در بازدید از معدن ضمن قدردانی از فعالیت مجدد آن در راستای فعالیت مجدد معدن سنگ چینی سیوه گده پیرانشهر بعد از چندین سال غیر فعال بودن، همکاری کامل خود را اعلام و خواستار هر چه سریعتر استخراج و فرآوری آن را داشت.

وی در مورد خصوصیات محصول معدن تصریح کرد: سنگ چینی که از معدن برداشت می شود همان سنگ آهکی دگرگون یا مرمریت بوده که دانه ها یا بلورهای تشکیل دهنده آن قابل رویت با چشم است و به عبارت دیگر سنگ چینی به انواع مرمریت ها دانه ریزی اطلاق می شود که بافتی بلور داشته و عمدتاً از کلسیت و به مقدار کمی ولاستونیت به عنوان کانی های اصلی تشکیل شده و این نام در دو دهه اخیر در ضخامت های اندک در مقابل ضبه صدای چینی می دهد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پیرانشهر گفت: روش استخراج آنها از معدن به صورت سیم برش و اکثراً نرم بر و بعضاً نیز سخت بر و سنگهای چینی دارای تنوع رنگ پایینی بوده و معمولاً به رنگ سفید و یا به رنگ سفید یا هاله یا رگه های زرد هستند.

وی تصریح کرد: سنگ های چینی سنگ های محکم و بهداشتی بوده و تقریباً در همه مکان های یک ساختمان حتی جاهایی که آبریزش زیاد دارند و مخصوصاً مراکز بهداشتی درمانی قابل استفاده هستند و به صورت تیشه ای آن نیز یافت می شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب: 39127
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا