گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
آغاز به كارنهمین نمایشگاه سنگ‌های تزئینی؛
سهم ایران از صادرات سنگ‌های زینتی بسیار ناچیز است
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - نهمین نمایشگاه سنگ های تزئینی و ماشین آلات وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به كار كرد.
 
به گزارش ماین نیوز، بزرگترین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی،معدن و ماشین آلات وابسته با حضور صنعتگران، تولیدكنندگان و صاحبان صنایع معدنی با حضور ٢٤٠ شركت فعال در این صنعت رسما آغاز به كار كرد.

در این نمایشگاه ١٨٠ شركت داخلی و ٦٠ شركت خارجی ازكشورهای آلمان،ایتالیا،هند،چین،تركیه و سایر كشورهای برتر در حوزه معدن و سنگ حضور دارند.

در سال ١٣٦٨ فقط ٣٣٠ معدن در كشور وجود داشت اما امروز در ایران بیش از هزار و ٨٠٠ معدن و قریب به ٦ هزار كارخانه سنگبری وجود دارد كه نشان از اهمیت بالای این صنعت در افزایش بهره وری و توسعه صادرات را دارد.

با این همه اما سهم ایران از صادرات سنگ های تزئینی بسیار ناچیز و مجموع صادرات از محل فروش خام و سنگ های فرآوری شده تنها ٢٠٠ میلیون دلار است، اما برنامه ای ٥ساله برای افزایش صادرات و رسیدن به رقم ٢میلیارد دلار در دستور كار قرار گرفته است.

برگزاری نمایشگاه هایی از این دست كه با حضور گسترده بزرگترین شركت ها و برندهای برتر جهان انجام می شود می تواند فرصتی مناسب برای توسعه صادرات و بازاریابی و همکاری و مشاركت های بین المللی باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب: 38802
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان