گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
همزمان با برگزاری یک سمینار علمی؛
نمایشگاه سنگ‌های تزئینی دایر می‌شود
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - همزمان با برگزاری سمیناری با عنوان «متریال: رفتار و فرم» نهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی برگزار خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، بابک بهرامی، دبیر سمینار «متریال: رفتار و فرم» با بیان اینکه ایران، چهارمین کشور دارای معادن متنوع سنگ در جهان است، گفت: سنگ‌ها از پرکاربردترین مواد ساختمانی در ایران به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: از این رو توسعه روش‌های بهره‌برداری، فرآوری و پرداخت سنگ و همچنین تعهد همگانی نسبت به حفظ محیط زیست، لزوم مطالعه و بازنگری در این مواد سبز را دو چندان می‌کند. از این رو هم‌اندیشی و فراهم کردن امکان گفت‌وگو بین فعالان صنعت سنگ و جامعه معماری کشور می‌تواند به استفاده مطلوب از سنگ‌ها در صنعت ساختمان بینجامد.

بهرامی ابراز امیدواری کرد که با آشنایی معماران با روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید صنعت سنگ، شاهد خلق آثار معماری فاخری در ایران و جهان باشیم؛ چرا که جنبه‌های زیباشناسانه و امکان حجم‌دهی و فرم‌دهی به سنگ، امکان تحقق ایده‌ها و آفرینشگری را به معماران هنرمند می‌دهد.

وی از برگزاری سمیناری در این زمینه با عنوان «متریال: رفتار و فرم» خبر داد و گفت: این سمینار با همکاری انجمن سنگ ایران و کانون معماران معاصر با هدف آشنایی بیشتر جامعه معماری و سازندگان مسکن و ساختمان با متریال‌های پرکاربرد و تکنولوژی‌های ساخت مرتبط با آنها برگزار می‌شود.

به گفته بهرامی برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوط از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

دبیر سمینار، زمان برگزاری این رویداد را روز سه‌شنبه، 20 تیرماه در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دانست.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 38729
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا