گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
فرماندار نمین:
سنگ‌های معدنی نمین شهرت جهانی پیدا می‌کند
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - فرماندار شهرستان نمین با بیان اینکه معدن عقیق سبلان بزرگترین معدن عقیق جهان از لحاظ ذخایر توده‌ای و رگه‌ای است، گفت: سنگ‌های معدنی نمین با سرمایه‌گذاری شهرت جهانی پیدا می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، فرهاد عبدالعلی‌پور ظهر امروز در جریان بازدید از معادن شهرستان نمین اظهار کرد: معدن عقیق سبلان بزرگترین معدن عقیق جهان از لحاظ ذخایر توده‌ای و رگه‌ای در شهرستان نمین واقع است که توانسته با عرضه‌ی ده تن عقیق در سال از واحدهای صنعتی پیشرو در اقتصاد این شهرستان باشد.

وی از آغاز به کار آزمایشی دستگاه مونووایر در معادن این شهرستان خبر داد و افزود: این دستگاه برای برش سنگ‌های بزرگ طراحی شده و با داشتن استحکام و ظرفیت بالا برای سنگ‌های سنگین وزن به کار گرفته می‌شود.

فرماندار نمین تصریح کرد: طراحی و تولید دستگاه مونو وایر توسط کارکنان خود این شرکت با هزینه 3 میلیارد ریال انجام شده است که ارزش مشابه خارجی آن بالای 10 میلیارد ریال است واین امر در راستای اقتصاد مقاومتی و عدم نیاز به تجهیزات کشورهای خارجی اقدامی شایسته توسط این شرکت بوده است.

وی گفت: شرکت جاودان خرد زرین به عنوان بخش خصوصی در سال‌های گذشته فرآوری محصول را به صورت دستی انجام می‌داد اما امروزه توانسته با گسترش فعالیت خود در راستای استخراج عقیق؛ این جواهر را به صورت صنعتی و به شکل اسلپ به جهانیان معرفی و عرضه نماید.

عبدالعلی‌پور ادامه داد: امید است عقیق نمین نیز در کنار سایر صنایع دستی اردبیل شهرت جهانی یافته و جهانیان به خوبی با کیفیت خاص و خارق‌العاده سنگ‌های معدنی شهرستان نمین آشنا شوند.

فرماندار نمین افزود: این محصول جهت صادرات به کشورهای چین و اروپا معرفی شده است و علی‌رغم درخواست کشورهای شیخ‌نشین حاضر به خام فروشی و فروش با سود کم نشدیم.

وی به کاربرد فوق لوکس عقیق در مصارف خانگی، جنبه تزیینی و خاصیت شفابخشی آن اشاره و بیان کرد: در مقایسه قیمت‌ها، عقیق نمین بسیار نزدیک به عقیق‌های کانادایی با قیمت هر کیلوگرم 80 دلار است که ما با حداقل قیمت به کشورهای خارجی صادر خواهیم کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 38431
 
مرجع : خبرگزاری فارس