گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
مقدسی:
تسهیل صادرات مهم‌ترین راه حل برون رفت از بحران معادن سنگ
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات محصولات مازاد نیاز کشور توسط تولید کنندگان مصالح ساختمانی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: سفیران جمهوری اسلامی ایران مسائل اقتصادی را در اولویت کارهای خود قرار دهند.
 
به گزارش ماین نیوز، سید مهدی مقدسی در باره وضعیت نامناسب معادن سنگ‌های تزئینی و بنا کشور، گفت: شرکت‌ها و معادن سنگ‌های تزئینی و بنا علی رغم خرید دستگاهای پیشرفته، بالا بردن کیفیت برش و قیمت مناسب، به علت رکود در ساخت و ساز با مشکل رو به رو هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با بیان اینکه تعداد شرکت‌های تولید کننده مصالح ساختمانی با کیفیت بالا در کشور بسیار زیاد است، اظهار داشت: برای جلوگیری از تعطیلی معادن و شرکت‌های تولیدی مصالح ساختمانی راه صادرات آنها باید هموار شود، تشکیل کنسرسیوم صادرات و در نظر گرفتن جوایز صادراتی ویژه‌ به منظور تشویق تولید کنندگان از جمله راه‌کارهای جلوگیری از توقف تولید اینگونه شرکت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه سنگ‌های ایرانی از لحاظ کیفیت در بازار‌های جهانی قدرت رقابت بالایی دارند اما قیمت آنها بالا است، اضافه کرد: از دولت تقاضای حمایت ویژه از تولید کنندگان مصالح ساختمانی را داریم، در غیر این صورت همه تولید کنندگان دچار مشکل خواهند شد.

مقدسی با تاکید بر اینکه پیدا کردن بازار‌های هدف به منظور صادرات محصولات ایرانی از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: سفرای جمهوری اسلامی ایران باید سفیران اقتصادی نیز باشند، تحکیم روابط اقتصادی تحکیم روابط سیاسی را به همراه دارد، باید با همه کشورهای جهان به جز کشورهای امریکا و رژیم اشغالگر قدس روابط اقتصادی وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت به موقع جوایز صادرات، تسهیلات بانکی و افزایش درصد معافیت‌های مالیاتی تولیدکنندگان سنگ‌های تزئینی و بنا، خاطرنشان کرد: هزینه‌های تولید باید کاهش یابد و دولت سلسله اقدامات حمایتی را از تولید کنندگان داشته باشد./
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 38424
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت