گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
اعلام آمادگی فعالان صنعت سنگ جهت مشارکت با سرمایه گذاران خارجی
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: به دلیل اینکه ایران و اصفهان سنگ‌های خوبی برای صادرات دارند، می‌توان شرکت‌هایی را در کشور متشکل از سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، اسرافیل احمدیه در نشست شرکت کنندگان خارجی نمایشگاه با مشارکت کنندگان داخلی و خارجی، پیش از مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته، اظهار کرد: بیشترین واحدهای صنعت سنگبری در استان اصفهان قرار دارد و در همین راستا برای مشارکت با سرمایه گذاران خارجی و صادرات سنگ‌های مختلف به کشورهای خارجی آماده هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ معدن سنگ تزئینی از جمله گرانیت در استان اصفهان قرار دارد، افزود: اصفهان یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود که دارای معادن بسیاری به ویژه معادن مربوط به سنگ‌های تزئینی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اضافه کرد: واحدهای فعال در حوزه سنگ، معدن و ماشین‌آلات در این نمایشگاه دور هم جمع آمده‌اند که این گردهم آمدن می‌تواند مفید به فایده باشد.

احمدیه با بیان اینکه امروز با افتتاح نمایشگاه سنگ، توانمندی طرف‌های خارجی به طور قطع سنجیده می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه ایران و اصفهان سنگ‌های خوبی برای صادرات دارند، می‌توان شرکت‌هایی را در کشور متشکل از سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرد.

هم‌چنین نائب رییس کمیسیون معدن و سنگ تزئینی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر تفکر صنعت سنگ، تفکر برد- برد است، اظهار کرد: تفکر ما با گذشته متفاوت شده و در حال حاضر تفکری برد- برد داریم و هر کشوری که تمایل به مشارکت با ما دارد آرزو داریم که ابتدا آنها و بعد ما پیروز شویم.

ابوالقاسم سرتیپی ادامه داد: به طور قطع ایران یکی از امن‌ترین نقاط جهان برای شرکت کنندگان خارجی محسوب می‌شود.

وی افزود: پتانسیل بالای کشور در برقراری امنیت و همچنین دارا بودن بهترین معادن آمادگی فکری بالایی برای بازی برد- برد به خصوص با کشورهای ایتالیا، به دلیل تنوع سنگ‌های خاص خود و همچنین کشور چین و اسپانیا دارد.

دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان نیز گفت: اتاق بازرگانی اصفهان سال جدید فعالیت‌های سنگی و معدنی خود را با سایر کشورها رشد و توسعه خواهد داد.

شهریار شعبانی در نشست شرکت کنندگان خارجی نمایشگاه با مشارکت کنندگان داخلی و خارجی، پیش از مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته، اظهار کرد: نه فقط در اصفهان که در سراسر ایران تنوع انواع مختلف سنگ و منابع معدنی را شاهد هستیم و سنگ‌های ساختمانی در صدر این محصولات هستند.

وی با بیان اینکه در سال جدید فعالیت‌های سنگی و معدنی خود را با سایر کشورها رشد و توسعه خواهیم داد، افزود: یکپارچگی و آمادگی در راستای اقدامی نو و دسته جمعی را در اتاق بازرگانی اصفهان در دستور کار داریم و بیشتر انجمن‌ها در کشور و استان با ما هم راستا هستند و با وارد شدن به دهکده جهانی در حال دستیابی به موفقیت هستیم.

دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان اضافه کرد: در راستای تعامل با کشورهای دنیا در حوزه فعالیت‌های مربوط به سنگ و معدن در سال جاری، با شرکت IMM کارارا ایتالیا روابط خود را آغاز کرده‌ایم و در حال توسعه آن هستیم.


هم‌چنین در این نشست، نماینده شرکت IMM کارارا ایتالیا به تفاهم نامه این شرکت با اتاق بازرگانی اشاره و اظهار کرد: این تفاهم نامه برای هم افزایی در راستای افزایش تجارت بین الملل و دستیابی به موفقیت‌های بیشتر است.

وی افزود: در نظر داریم با این دید به همکاری خود ادامه و کمک کنیم ایران وارد بازارهای جهانی شود. هم‌چنین از طریق دفتر IMM در اصفهان در نظر داریم طرف ایرانی، به پیشرفت و مهارت در حوزه سنگ دست یابد.

در ادامه برگزارکننده پاویون چین در این نشست، گفت: امروز ششمین دوره است که مشارکت کنندگان چینی در این نمایشگاه در اصفهان حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه سنگ اصفهان در ایران یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌ها برای کشور چین است، افزود: تجهیزات برش و ماشین آلات سنگ چین دارای کیفیت بالا و مطلوبی هستند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 37779
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا