گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
صفایی در گفت‌وگوی تفصیلی با ماین نیوز تشریح کرد:
تولید ماهانه ۳۰۰۰ هزار تن محصول در فراگستر آلتون
حضور فعال در واردات و تامین مواد مصرفی و مواد اولیه صنایع فولاد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رئیس هیأت مدیره شرکت فراگستر آلتون و مدیرعامل دفتر امارات شرکت F G Altoon گفت: این شرکت از سال 1380 با تعداد 20 پرسنل و ظرفیت ماهیانه 150 تن در یک واحد تولیدی شروع بکار کرد و با گذشت زمان و به همت و پشتکار مدیریت و پرسنل زحمتکش در حال حاضر با 120 نفر پرسنل متوسط ماهانه 3000 تن تولید دارد که در برخی موارد به تولید سالیانه 120000 تن هم رسیده است.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، محمد صفایی افزود: بخش بازرگانی شرکت در ایران همگام با راه‌اندازی دفتر نمایندگی این شرکت در شهر دبی فعالیت خود را با هدف واردات و تامین مواد مصرفی و اولیه صنایع فولاد در سال‌های اخیر افزایش داده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شاهد رشد چشمگیر آن در سال‌های آتی خواهیم بود.

خبرنگار ماین نیوز با صفایی رئیس هیأت مدیره شرکت فراگستر آلتون و مدیرعامل دفتر امارات شرکت
F G Altoon گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:

با توجه به شرکت فراگستر آلتون در حوزه صنعت آلومینیوم فعالیت می کند به صورت جزئی تر درخصوص تولیدات و حوزه فعالیت شرکت توضیح دهید و اینکه شرکت از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال چه میزان ظرفیت تولید دارد؟ همچنین شرکت در حال حاضر چه تعداد نیروی کار داشته و در سال جاری چه میزان تولید داشته و وضعیت تولید نسبت به سال قبل چطور بوده است؟

این شرکت از سال 1380 با تعداد 20 پرسنل و ظرفیت ماهیانه 150 تن در یک واحد تولیدی شروع بکار کرد و با گذشت زمان و به همت و پشتکار مدیریت و پرسنل زحمتکش در حال حاضر با 120 نفر پرسنل متوسط ماهانه 3000 تن تولید دارد که در برخی موارد به تولید سالیانه 120000 تن هم رسیده است. این شرکت فعالیت خود را با هدف تامین آلومینیوم مصرفی صنایع فولاد کشور آغاز کرد و تا امروز پیشگام در هدف خود بوده و در سال‌های اخیر بخش تامین مواد مصرفی فلزی و غیر فلزی صنایع فولاد را از طریق واحد بازرگانی و نمایندگی خود در امارات فعال کرده است.

برنامه تولید شرکت برای سال آینده چیست و آیا شرکت برای صادرات نیز برنامه‌ریزی کرده است؟

برنامه شرکت در حال حاضر با هدف افزایش رضایتمندی مشتری در راستای بهینه‌سازی و کاهش هزینه‌های تولید و مکانیزه کردن واحدهای تولیدی و تولید محصولات جدید است.

عمده‌ترین مشتریان محصولات شما چه صنایعی هستند و بطور مشخص درباره مهمترین مشتریان خود با اسم و مشخصات توضیح بفرمایید.

مشتریان ما صنایع فولادسازی کشور و صنایع وابسته به آنها هستند اعم از فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد خوزستان و ...

وضعیت فعلی صنعت آلومینیوم ایران را چطور ارزیابی می‌کنید و فکر می‌کنید برای جبران عقب‌ماندگی ایران در این صنعت نسبت به کشورهای منطقه چه راهکارهایی باید عملیاتی شوند؟

در حال حاضر وضعیت حاکم بر صنعت آلومینیوم کشور مناسب نیست و بزرگترین مشکل آن به‌روز نبودن صنایع و جانمایی غلط و عدم مکانیزه بودن تولید است.همچنین هزینه‌های سربار بیش از حد که به نظر من ناشی از دولتی بودن آنهاست و باید جهت پیشرفت رفع شود.

درباره فعالیت‌های بخش بازرگانی شرکت نیز توضیح بفرمایید و اینکه این بخش در چه حوزه هایی فعال است؟

همانطور که عرض کردم بخش بازرگانی این شرکت در ایران همگام با راه‌اندازی دفتر نمایندگی این شرکت در شهر دبی فعالیت خود را با هدف واردات و تامین موادمصرفی و اولیه صنایع فولاد در سال‌های اخیر افزایش داده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شاهد رشد چشمگیر آن در سال‌های آتی خواهیم بود.

درباره فعالیت‌های آزمایشگاهی شرکت نیز توضیح بفرمایید و اینکه آیا شرکت واحد تحقیق و توسعه نیز دارد و اینکه چند نفر در این واحد مشغول بکار هستند؟

شرکت فراگستر آلتون در راستای افزایش کیفیت تولیدات خود از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین سیستم‌های آزمایشگاهی بهره گرفته و با بروزرسانی دستگاه‌های آنالیز فلزات، تست کشش و آزمایشگاه تجزیه عناصر و همکاری چندی از مهندسان فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاه‌های ایران با گام های استوار باکیفیت‌ترین محصول را ارائه می‌کند.

وضعیت فعالیت‌های شرکت بعد از برجام به چه شکل بوده است و آیا تغییر محسوسی نسبت به گذشته حاصل شده است یا خیر؟

به‌هرحال بعد از برجام و رفع بعضی از تحریم ها و موانع بانکی، عملیات ارزی با گستره و سرعت بیشتری نسبت به گذشته صورت گرفته و روند واردات علی الخصوص از کشورهای اروپایی بهتر از گذشته انجام می‌شود.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب: 36539