گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
پورعطار در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
موافقت دولت با تامین مالی پروژه آندسازی ایرالکو
عرضه 11.5 هزار تن شمش ایرالکو در بورس کالا
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با اشاره به پروژه آندسازی این شرکت اظهار کرد: ایرالکو توانست در اجرای این پروژه اعتماد دولت و سازمان حفاظت محیط زیست را به خود جلب کرده و در همین رابطه دولت پذیرفت از محل صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی منابع ارزی و ریالی موردنیاز برای اجرای این پروژه را در اختیار ایرالکو قرار دهد.
 
مجید پورعطار در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره عرضه شمش آلومینیوم ایرالکو در بورس کالا اظهار کرد: در همین رابطه اخیرا نشستی را در دفتر آقای خسروتاج قائم مقاوم وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت برگزار کردیم که ایرالکو، آلومینیوم المهدی هرمزال و آلومینای جاجرم و سندیکای صنایع آلومینیوم در آن حضور داشتند و این موضوع بررسی شود.

وی گفت: ایرالکو از زمانی که بخشنامه مربوطه ابلاغ شده است، بیش از 11 هزار و 500 تن از محصول خود را در همین چند هفته اخیر در بورس عرضه کرده است که بخشی از آن بابت تهاتر برق بوده و مابقی را در بورس کالا عرضه کرده است.

وی همچنین درباره فروش متمرکز ایرالکو و المهدی هرمزال بیان کرد: بحث تمرکز در این رابطه وجود ندارد بلکه موضوع مهم مساله هماهنگی است.

پورعطار درباره اختصاص گشایش اعتبار برای واحد آندسازی تصریح کرد: تاکنون 3 خط از خطوط قدیمی ایرالکو را بهینه‌سازی و نوسازی کرده‌ایم و 2 خط باقیمانده نیز به تدریج بهینه‌سازی می‌شوند و تا پایان سال هیچ سلول الکترولیز قدیمی در مدار نخواهیم داشت. با توجه به این اقدامات دولت و سازمان حفاظت محیط زیست به برنامه و اراده ایرالکو اعتماد کرده و در نشست‌های کاری پیش از سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی، دولت پذیرفت از محل صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی منابع ارزی و ریالی موردنیاز برای اجرای پروژه آندسازی را در اختیار ایرالکو قرار دهد. در حال حاضر به دنبال پیگری مسائل بانکی آن هستیم و هنوز این پول دریافت نشده است.

وی ادامه داد: باید تشریفات بانکی برای دریافت این مبلغ طی شود.

به گفته مدیرعامل ایرالکو، میزان تولید 8 ماهه این شرکت حدود 120 هزار تن بوده است.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۲
کد مطلب: 35304
 
۱ نظر
 


همش حرفه؟ (3470)
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۶:۳۷:۳۸