گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی:
با گذشت بیست سال هنوز پروژه بزرگ تولید پودر آلومینا در سراب به پایان نرسیده است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - داودی گفت: میلیاردها دلار بخاطر واردات تولید پودر آلومینا از کشور خارج می شود و سود آن نصیب مولتی میلیاردها می شود در حالی که اتمام این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی است و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و هزاران شغل ایجاد می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بیش از ۱۰۰ کارخانه شهرستان سراب در حال تعطیلی کامل است و کارگران بیکار بوده و هیچ دریافتی ندارند لذا مسئولان به داد کارگران برسند.

یوسف داودی اظهار داشت: سطح معیشتی قشر کشاورز و دامدار که بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان سراب را تشکیل می دهد در نقطه بحران قرار دارد و نمی توانند مناسب زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه سیب زمینی کاران شهرستان سراب سالها بیش از 150 هزار تن سیب زمینی تولید می کنند که به علت عدم توجه مسئولان، اکثر محصولات به فروش نمی رسد و در انبارها فاسد می شود؛ شیرهای تولیدی دامداران نیز به دلیل عدم خرید کارخانجات فاسد می شود.

وی ضمن تشکر از اقدامات حمایتی رییس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، گفت: کشاورزان نسبت به خرید تضمیمی سیب زمینی، دامداران، زنبورداران، پرورش دهندگان ماهی و کرم ابریشم به کمک نیاز دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بعد از گذشت بیست سال هنوز پروژه بزرگ تولید پودر آلومینا در سراب و استان آذربایجان به پایان نرسیده است. میلیاردها دلار بخاطر واردات تولید پودر آلومینا از کشور خارج می شود و سود آن نصیب مولتی میلیاردها می شود در حالی که اتمام این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی است و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و هزاران شغل ایجاد می کند.

داودی با بیان اینکه مردم کل آذربایجان و کشور انتظار دارند پروژه های ملی مانند معدن مس، تولید پودر آلومینا و غیره به بهره برداری برسد، ادامه داد: بر اساس مطالعات ژئوپلتیکی سراب، این شهرستان دارای معادن بی نظیر و آب بسیار سبک همراه با چگالی کم است که نشانگر وجود ذخایر عظیم زیرزمینی است و باید مطالعات مناسبی صورت بگیرد تا بهره برداری شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرستان سراب دو شهرک صنعتی دارد که متاسفانه بیش از 100 کارخانه آن در حال تعطیلی کامل است و کارگران بیکار بوده و هیچ دریافتی ندارند لذا از مسئولان درخواست دارم به داد کارگران برسید.

داودی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد بزرگراه تبریز، سراب و اردبیل باید تکمیل شود و بیمارستان سراب نیز نیازمند توجه جدی است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب: 34891