گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مدیرعامل صنایع معدنی بنیاد مستضعفان تاکید کرد:
لزوم تامین زیرساخت های موردنیاز جهت بهره برداری آلومینیوم مسجدسلیمان
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیرعامل هلدینگ صنایع معدنی بنیاد مستضعفان، روز گذشته، سوم آبان ماه از کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان بازدید کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، سید محمد اتابک در حاشیه این بازدید با تاکید بر لزوم تامین زیرساخت های موردنیاز جهت تسریع در بهره برداری کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان تا به امروز حجم زیادی از عملیات بتن ریزی و سوله های مورد نیاز و تمام کارهایی که برای ساخت کارخانه نیاز بود را سرمایه گذاری کرده و انجام داده است.

وی افزود: اشتغال تنها هدف بنیاد مستضعفان بوده است و با سرمایه گذاری در این منطقه محروم می خواهد به ایجاد شغل در این منطقه کمک کند.

اتابک تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر در خصوص زیرساخت ها و بخصوص برق کارخانه دچار عقب افتادگی هستیم که با توجه به تعهدات استانی تأمین برق، آب و گاز و مابقی زیرساخت ها تا کارخانه، بر عهده دولت بوده و باقی کار در داخل کارخانه را بنیاد انجام می دهد.

وی عنوان کرد: امیدواریم با زحمات و پیگیری استاندار خوزستان این موضوع انجام شود و در کمترین زمان ممکن، برق به کارخانه برسد.

مدیرعامل صنایع معدنی بنیاد مستضعفان کشور بیان کرد: پروژه کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان طبق برنامه ریزی پیش رفته و این پیشرفت تنها با همدلی و همکاری مردم منطقه و تلاش شبانه روزی مدیرعامل آن محقق شده است.

وی اظهار کرد: انتظار داریم زیرساخت هایی همچون برق به موقع تامین شود زیرا بهره برداری کارخانه و شروع بکار آن منوط به وجود برق است.

همچنین سیدعباس حسینی، مدیرعامل شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان در این بازدید اظهارکرد: فاز اول پروژه کارخانه آلومینیوم 78 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال حاضر یک درصد از برنامه زمانبندی جلوتر هستیم.

وی افزود: تا الان برای اجرای این پروژه از هیچ گونه منابع بانکی استفاده نشده و تلاش های بی وقفه هر دو استاندار (قبلی و فعلی) و حمایت های مسئولین اجرایی استان، عامل دستیابی به پیشرفت است.

حسینی تصریح کرد: تاکنون هیچکدام از بانک های استان هیچ حمایتی از پروژه کارخانه آلومینیوم در شهرستان مسجدسلیمان نداشته اند و هیچ کمک مالی نکرده اند.
وی بیان کرد: همدلی مردم منطقه و مسئولین شهرستان، باعث پیشرفت این پروژه تاکنون شده است اما بعد از یک سال و شش ماه کار کردن، هنوز موانعی وجود دارد.

حسینی با اشاره به مشکلات زیرساختی در پروژه گفت: با توجه به این که فاز اول پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسد اما هنوز کارخانه از سیستم های مخابراتی بی بهره است و این مساله برای ما مشکل ساز خواهد شد.

وی بیان کرد: هفته آینده، 13 آبان زمان برگزاری آزمون استخدامی کارخانه است و مجری برگزاری آزمون سازمان سنجش است. در حال حاضر تعداد زیادی متقاضی کار و بیش از حد انتظار ما در این آزمون ثبت نام کرده اند و متقاضیان از شهرهای مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا هستند.

اتابک همچنین روز گذشته، از کارخانه فولاد کاوه خرمشهر بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این کارخانه قرار گرفت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 34728
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا