گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مرادی خبرداد:
تشریح آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه معاون اول رییس جمهور برای تسریع در رسیدگی به وضعیت آلومینیوم "المهدی" و "هرمزال" قول مساعد داد،گفت:وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد که چرا مجموعه آلومینیوم المهدی با این قیمت نازل به فروش رسیده است.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد مرادی در تشریح آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم "المهدی" و "هرمزال" گفت:در سفر "اسحاق جهانگیری" معاون اول رییس جمهور به هرمزگان درخصوص تعیین تکلیف وضعیت "آلومینیوم المهدی "صحبت شد و اظهار شد که فساد آشکاری در واگذاری این مجتمع رخ داده و آلومینیومی که حدود 3 هزار میلیارد تومان ارزش داشته است، با نازلترین قیمت به فرد بی تدبیری واگذار شده است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی،افزود:آلومینیوم "المهدی" و "هرمزال" به فردی واگذار شده که از چارچوب مدیریتی چیزی نمی داند و فقط به دنبال باج خواهی از دولت است،در این راستا با توجه به عملکرد ضعیف سازمان خصوصی سازی مقرر شد؛معاون اول رییس جمهور به سازمان خصوصی سازی تذکر دهد، تا جلوی تاراج بیت المال گرفته شود.

چرا خریدار آلومینیوم المهدی به تعدات خود عمل نمی کند؟
مرادی با بیان اینکه جهانگیری برای تسریع در رسیدگی به وضعیت آلومینیوم "المهدی"و "هرمزال" قول مساعد داد،ادامه داد:وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد که چرا مجموعه آلومینیوم "المهدی" با این قیمت نازل به فروش رسیده است؛چرا خریدار به تعهدات خود عمل نمی کند و تکلیف حدود 15 هزارنفری که مستقیم درگیر بی تدبیری های آلومینیوم المهدی شده اند، چیست.

وی با تاکید بر اینکه آلومینیوم "المهدی" به تمام کشور اختصاص دارد،یادآور شد:60 درصد از تولید آلومینیوم کشور در یک مجتمع خلاصه شده و به صلاح نظام، مردم و بیت المال نیست که به سادگی از کنار این واگذاری گذشت.

ابراز نگرانی از واگذاری اسکله فولاد کاوه هرمزگان به بخش خصوصی
مرادی با بیان اینکه وزیر اقتصاد در مهلت قانونی باید به سوال پاسخ داده و افکار عمومی را قانع کند، افزود: متاسفانه خریدار مجتمع به انحای مختلف آرامش روحی کارگران را به مخاطره انداخته و جو استان را متشنج کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نگرانی دیگر؛ واگذاری اسکله "فولادکاوه" منطقه ویژه صنعتی، معدنی استان هرمزگان به بخش خصوصی است، افزود: از جهانگیری تقاضا شد که با توجه به آماده نبودن بستر این واگذاری به سازمان خصوصی،اجازه واگذاری این اسکله صادر نشود که معاون اول رئیس جمهوردر صحبتی با وزیرصنعت،معدن و تجارت از وی خواست که در واگذاری بازنگری کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب: 34677
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت